Andrzej Duda w Polsat News: Donald Tusk to człowiek, do którego nie mam zaufania

Polska
Andrzej Duda w Polsat News: Donald Tusk to człowiek, do którego nie mam zaufania
Polsat News
Lider PO Donald Tusk

- Widziałem różne zachowania premiera Tuska, gdy przychodził do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Widziałem, jak przychodził do Pałacu Prezydenckiego i mówił jedno, a później wychodził i mówił kompletnie co innego - powiedział o Donaldzie Tusku prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w programie "Gość Wydarzeń". Jak dodał, "jest to człowiek, do którego nie ma zaufania".

Prowadzący "Gościa Wydarzeń" Bogdan rymanowski zapytał, czy Donald Tusk będzie mógł liczyć na zaproszenie do Biura Bezpieczeństwa Narodowego. - Zapraszam tych, którzy mają rzeczywiście wpływ na kwestię bezpieczeństwa w Polsce - odpowiedział.

- Ja chcę spotykać się z ludźmi, którzy wiem o tym, że mają podejście konstruktywne i spokojnie, że nie wywołują awantur na polskiej scenie politycznej. Osoby, które zostały zaproszone, z opozycji, uczestniczyły już w kilku spotkaniach Rady Bezpieczeństwa Narodowego od czasu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę - przekazał prezydent. 

ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda w programie "Gość Wydarzeń": Teoretycznie możliwy jest atak na Polskę

 

Jak dodał Andrzej Duda, za każdym razem obecność przedstawicieli opozycji była "bardzo użyteczna" i politycy brali aktywny udział w naradach. 

 

Duda: Donald Tusk to człowiek, do którego nie mam zaufania

Bogdan Rymanowski zapytał, czy prezydent ma obawy, że Donald Tusk mógłby "zrobić awanturę".

- Widziałem różne zachowania premiera Tuska, gdy przychodził do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Widziałem, jak przychodził do Pałacu Prezydenckiego i mówił jedno, a później wychodził i mówił kompletnie co innego.

- Jest to człowiek, do którego nie mam zaufania - mówił. Prezydent powtórzył: - Jest to człowiek, do którego nie mam zaufania, bo jedno mówił do prezydenta, a drugie zaraz po wyjściu.

Zapytany o to, co będzie w przypadku, gdy Donald Tusk ponownie zostanie premierem, prezydent odpowiedział: - Wtedy będziemy się martwić o Polskę.

anw / polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie