Mundial, Katar 2022. Meksyk-Polska. Remis na początek mistrzostw świata

PAP/EPA/Noushad Thekkayil
Polska gra z Meksykiem w pierwszym meczu na mundialu

Polska zremisowała z Meksykiem 0:0 w pierwszym meczu mundialu w Katarze. W 58. minucie Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił meksykański bramkarz. W kolejnym meczu Polacy podejmą Arabię Saudyjską (26.11), a na koniec fazy grupowej zagrają z Argentyną (30.11).

Mecz Meksyk-Polska zaczął się od szansy Meksykanów. Po kilku minutach Polacy odpowiedzieli kontrą Jakuba Kamińskiego, który nie oddał jednak celnego strzału. "Biało-Czerwoni" wywalczyli dwa rzuty rożne.

Przy drugim z nich do piłki wyskoczył Kamil Glik, ale zderzył się z rywalem. Zdarzenie wyglądało groźnie, a na rozgrzewkę wysłany został Jan Bednarek. Zmiana nie była jednak konieczna.

W 26. i 27. minucie Meksykanie przeprowadzili dwie groźne akcje. Najpierw Vega uderzył piłkę głową, a ta przeleciała tuż obok słupka. Następnie przed szansą stanął Gallardo, ale zagrał piłkę ręką.

ZOBACZ: Mundial, Katar 2022. Prezydent Andrzej Duda oglądał mecz Meksyk-Polska z polskimi żołnierzami

W 28. minucie żółtą kartkę zobaczył reprezentant Meksyku, Jorge Sanchez. Pod koniec pierwszej połowy oddał on pierwszy celny strzał w tym meczu. Szczęsny sparował piłkę nad poprzeczką.

Polacy w pierwszej połowie nie oddali celnego strzału na bramkę. Meksykanie częściej byli przy piłce i stworzyli więcej sytuacji bramkowych.

Mundial. Lewandowski nie strzelił karnego

Przed rozpoczęciem drugiej połowy trener Czesław Michniewicz zdecydował się wprowadzić Krystiana Bielika za Nicolę Zalewskiego. W 52. minucie Wojciech Szczęsny najpierw wybył groźne dośrodkowanie, a następnie wyłapał strzał Lozano z dystansu.

W 55. minucie Robert Lewandowski upadł w polu karnym. Sędzia początkowo nie przerwał gry, jednak po chwili zarządził wideoweryfikację. Po obejrzeniu nagrania zarządził rzut karny i przyznał faulującemu żółtą kartę. Polak strzelił w lewy róg bramki, jednak uderzenie obronił Guillermo Ochoa.

W 72. minucie Przemysław Frankowski zastąpił Sebastiana Szymańskiego. W 88. minucie na boisku za Piotra Zielińskiego pojawił się Arkadiusz Milik.

Sędzia przedłużył drugą połowę meczu o siedem minut. W doliczonym czasie gry Polacy wyprowadzali szybką kontrę, którą niecelnym strzałem z dystansu zakończył Grzegorz Krychowiak. Strzał Jakuba Kamińskiego trafił prosto w ręce bramkarza.

W meczu innych grupowych rywali Polaków piłkarze Arabii Saudyjskiej sensacyjnie pokonali Argentynę 2:1. W kolejnym meczu Polacy podejmą Arabię Saudyjską (26.11), a na koniec fazy grupowej zagrają z Argentyną (30.11).

Meksyk-Polska. Jubileusz Kamila Glika

Mecz z Meksykiem to 100. występ Kamila Glika w reprezentacji Polski.