Ukraina: Pies Patron otrzymał honorowy tytuł od UNICEF

Świat
Ukraina: Pies Patron otrzymał honorowy tytuł od UNICEF
patron_dsns/Instagram
Ukraina. Pies Patron otrzymał wyjątkowe wyróżnienie

UNICEF przyznał Patronowi honorowy status "psa Dobrej Woli" oraz podpisał memorandum o współpracy. Pies Patron wykonuje zadania dla Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie zyskał międzynarodową sławę dzięki pracy podczas wykrywania min lądowych.

O wyjątkowym zdarzeniu powiadomiono na oficjalnym koncie Patrona w serwisie Instagram.

 

"Nie możemy dłużej się powstrzymywać i milczeć na ten temat. Miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w historii UNICEF. Po raz pierwszy podpisaliśmy memorandum o współpracy i przyznaliśmy honorowy status "psa Dobrej Woli" dla najbardziej znanego pieska w Ukrainie Patrona" - można przeczytać.

W sieci zamieszono nagranie z Patronem i jego opiekunem. Jak można zobaczyć, Patron bierze udział w lekcji bezpieczeństwa minowego dla dzieci. We wpisie zwrócono uwagę na to, w jakiej sytuacji znajdują się dzieci w Ukrainie.

"One słyszą syreny i żyją podczas brutalnej wojny. Wszędzie są zasady, ograniczenia: nie dla lepszego wychowania, ale dla zachowania życia. Takie dzieciństwo nie może istnieć w XXI wieku" - przekazano.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez UNICEF Ukraine (@unicef_ukraine)

Wojna w Ukrainie. Kim jest pies Patron?

Patron to pies rasy Jack Russell terier, który wykonuje zadania dla Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie zyskał międzynarodową sławę dzięki pracy podczas wykrywania min lądowych.

8 maja prezydent Ukrainy nagrodził Patrona medalem "Za nienaganną służbę", tego samego dnia  Mychajło Iljewew, czyli opiekun psa otrzymał order "Za odwagę" III stopnia.  

anw/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie