Otwock. Dzięki Fundacji Polsat rozpocznie się remont oddziału porodowego

Polska
Otwock. Dzięki Fundacji Polsat rozpocznie się remont oddziału porodowego
Polsat News
Oddział zostanie niebawem wyremontowany

Szpital w Otwocku czeka na nowy oddział porodowy. Remont jest kosztowny i potrwa sześc miesięcy. Będzie możliwy dzięki Fundacji Polsat, która wspiera powiatowe szpitale w ramach programu "Małe ojczyzny". Wyremontowany oddział ma być gotowy pierwszego czerwca.

Poprzedni remont oddziału porodowego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku był ponad 20 lat temu


- Chcemy mieć więcej światła na trakcie porodowym, są problemy związane z tym, że tutaj mamy stara podłogę - powiedziała w Polsat News Nina Broda, położna otwockiego szpitala. 

 

Te marzenia o normalnych warunkach właśnie się spełniają. Fundacja Polsat rozpoczęła kolejny generalny remont w "małej ojczyźnie".


- Dla przyszłych mam w Otwocku zmieni się wszystko, od traktu porodowego, który wymaga generalnego remontu poprzez sale - tłumaczyła Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat. To remont wieloetapowy, pokoje lekarzy są w trakcie remontu. Od pierwszego grudnia ekipa wejdzie na blok porodowy.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat. "Klątwa Ondyny" zdjęta. Siedmioletnia Daria z Ukrainy przeszła operację


Prezes Fundacji Polsat zapowiedziała, że "1 czerwca zaprosimy państwa na wspaniały koncert i pokażemy, co udało nam się zrobić". Przez 26 lat na remonty oddziałów noworodkowych Fundacja Polsat przekazała ponad 15 milionów złotych. Dla cudu narodzin warunki mają znaczenie.

Pomoc dla Centrum Zdrowia Dziecka

W Centrum Zdrowia Dziecka, dzięki pomocy widzów Polsatu, od podstaw powstała nowa klinika. Tego miejsca nie udałoby się stworzyć, gdyby nie determinacja profesor Anny Dobrzańskiej, która przez wiele lat była szefową kliniki.


- Najczęściej wchodzę z łezką w oku tak jak teraz. Te 40 lat co ja tu byłam i kiedy tu przychodzę wszystko odżywa, bo Centrum Zdrowia Dziecka i ta klinika, dla mnie to nie tylko ten budynek, te pomieszczenia, ale też ludzie - powiedziała profesor Anna Dobrzańska.

 

WIDEO: Nie był remontowany od 20 lat. Fundacja Polsat wesprze oddział porodowy w Otwocku

 

Przed remontem w klinice rocznie mogło być leczonych 400 pacjentów. Po remoncie są trzy tysiące dzieci. Udało się też stworzyć miejsca hotelowe dla mam.


- Pani profesor ustawiła wysoko poprzeczkę i zadaniem czy ambicją następcy jest przynajmniej osiągnąć poziom swojego mentora - dodał profesor Dariusz Gruszfeld, kierownik Kliniki Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Prof. Mirosław Wielgoś, krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii przypomniał, że "Fundacja Polsat wsparła nasz program wewnątrzmacicznego rozszczepu kręgosłupa u nienarodzonych dzieci, u płodów". 

 

ZOBACZ: Walka o życie dziewczynki z Ukrainy. Fundacja Polsat uruchomiła zbiórkę na operację w Polsce

 

Bez interwencji ta wada prowadzi do ciężkich niepełnosprawności. Fundacja Polsat sfinansowała zagraniczne szkolenie dla zespołu profesora Wielgosia.


- Ponad 40 dzieci zostało poddanych leczeniu - dodał, zaznaczając, że "interwencje wewnątrzmaciczne zmniejszają w istotny sposób powikłanie po porodzie". 

 

Przez 26 lat do 170 oddziałów, które zajmują się dziećmi na ich początkowym etapie życia, Fundacja kupiła sprzęt o łącznej wartości 14 milionów złotych.

laf / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie