Skierniewice. Nowy oddział pediatryczny otwarty. Fundacja Polsat przekazała ponad 2 mln zł

Polska
Skierniewice. Nowy oddział pediatryczny otwarty. Fundacja Polsat przekazała ponad 2 mln zł
Polsat News
Na oddziale pediatrycznym w Skierniewicach jest teraz "bezpiecznie, ciepło i przyjaźnie". - Powrót do zdrowia jest mniej stresujący - ocenia jego ordynator.

Nowoczesny sprzęt, sala zabaw i komfortowe pomieszczenie dla matek, a także symboliczne motyle na ścianach. W Skierniewicach (woj. łódzkie), dzięki wsparciu darczyńców i Fundacji Polsat, otwarto wyremontowany oddział pediatryczny. - Mam nadzieję, że będzie to dobry prezent na Dzień Dziecka - powiedziała prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Takiej niespodzianki na zbliżający się Dzień Dziecka nie byłoby, gdyby nie darczyńcy i pomoc Fundacji Polsat. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. S. Rybickiego w Skierniewicach otwarto po kompleksowym remoncie oddział pediatryczny.

 

ZOBACZ: NesoBus: Premiera polskiego autobusu wodorowego

 

Fundacja Polsat przekazała na ten cel ponad 2 miliony złotych. - To jest nasz piętnasty tego typu remont. Mam nadzieję, że będzie to dobry prezent na 1 czerwca, także dla dorosłych. Przygotowaliśmy dla matek czterołóżkowe pomieszczenie z węzłem sanitarnym - powiedziała prezes Fundacji Krystyna Aldridge-Holc.

 

WIDEO: Nowy oddział pediatryczny otwarty. Fundacja Polsat przekazała ponad 2 mln zł

"Nie muszę się już wstydzić, gdy przychodzi chore dziecko"

Przy oddziale liczącym 20 łóżek powstała też sala zabaw. Rocznie na oddziale pediatrycznym w Skierniewicach leczonych jest blisko tysiąc pacjentów. Poziom opieki na nim był wysoko oceniany przez rodziców, ale przed modernizacją warunki były trudne.

 

- Na starym oddziale wiatr hulał przez okna. Nie muszę się już wstydzić, gdy przychodzi do nas chore dziecko. Ono powinno mieć dużo łagodniejsze "wejście" do szpitala - stwierdził Jacek Kaniewski, dyrektor placówki.

"Teraz powrót do zdrowia jest mniej stresujący"

Remont rozpoczął się ponad pół roku temu. Jak oceniła Agnieszka Zarębska, ordynator oddziału pediatrii, odnowione pomieszczenia będą "bezpieczne, ciepłe i przyjazne". - Sprawiają, że powrót do zdrowia jest mniej stresujący - dodała.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat: dzieci, nie przestawajcie marzyć

 

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber zapowiedział, że "kolejny ruch" to modernizacja oddziału porodowego w skierniewickim szpitalu. - Tam są duże braki. Na ten cel przeznaczymy 3 mln złotych - uściślił.

 

Również w Skierniewicach Fundacja Polsat zorganizowała w niedzielę wyjątkowy koncert "Jesteśmy dla Dzieci". Na scenie, w rodzinnych duetach, wystąpili między innymi Justyna Steczkowska, Michał Wiśniewski, Danzel i Artur Gadowski.

wka/ml/Polsat News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie