W. Brytania. Aktywistka klimatyczna zaatakowała Sir Davida Attenborougha. Interweniowała policja

Świat
W. Brytania. Aktywistka klimatyczna zaatakowała Sir Davida Attenborougha. Interweniowała policja
Twitter/Animal Rebellion
Aktywistka klimatyczna została aresztowana po konfrontacji z legendarnym biologiem Sir Davidem Attenboroughem

Aktywistka klimatyczna chciała skonfrontować się z legendarnym biologiem i przyrodnikiem Sir Davidem Attenboroughem, podczas gdy ten jadł obiad w ekskluzywnej restauracji w brytyjskim Weymouth. Po odmowie opuszczenie lokalu, została z niego wyciągnięta i zatrzymana przez policję.

Emma Smart, 45-letnia aktywistka grupy Animal Rebellion, miała spowodować zamieszanie w restauracji Catch at the Old Fish Market w Weymouth w brytyjskim hrabstwie Dorset. To znany lokal, który może się poszczycić gwiazdką Michelin.

 

Według doniesień świadków zdarzenia, opisanych przez Daily Mail, Smart podeszła do stolika 96-letniego biologa i próbowała dostarczyć mu list, a także odbyć krótką rozmowę na temat "mówienia prawdy" o zmianach klimatycznych. - Nie potrzebujemy kolejnego serialu dokumentalnego pokazującego nam, że tracimy około 150 gatunków wymierających na całym świecie każdego dnia. Potrzebujemy działania - miała dodać.

 

 

Następnie została poproszona o opuszczenie lokalu, a później wyciągnięta siłą i zatrzymana przez policję.

"Drogie menu jest symbolem nadmiaru i nierówności"

Attenborough przebywał w portowym mieście Weymouth, ponieważ nagrywał tam telewizyjny dokument o rybołówstwie. Wieczorem wybrał się do pobliskiej restauracji.

 

Zatrzymana była już wcześniej skazana na cztery miesiące więzienia za udział w protestach i blokadę brytyjskich autostrad.

 

 

W oświadczeniu wydanym za pośrednictwem swojej grupy Animal Rebellion, aktywistka wyjaśniła, że obrała za cel restaurację, ponieważ "jej drogie menu jest symbolem nadmiaru i nierówności w dzisiejszym świecie".

 

"Sir David ma wyjątkową okazję, aby przekazywać prawdę na temat kryzysu ekosystemu" - stwierdziła.

 

Lokalna policja poinformowała, że Smart została aresztowana, po tym jak spowodowała zamieszanie i odmówiła zastosowania się do próśb funkcjonariuszy, gdy ci poprosili ją o opuszczenie restauracji.

jsd / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie