Korea Północna. Kim Dzong Un pokazał córkę. Zabrał ją na testy rakietowe

Świat
Korea Północna. Kim Dzong Un pokazał córkę. Zabrał ją na testy rakietowe
PAP/EPA/KCNA
Północnokoreański dyktator po raz pierwszy pokazał się w towarzystwie córki

Kim Dzong Un po raz pierwszy pokazał światu swoją najstarszą córkę. Dziewczynka towarzyszyła ojcu i matce w trakcie prób rakietowych. W piątek doszło do wystrzelenia nowego typu międzykontynentalnego pocisku balistycznego, który spadł do morza na wodach terytorialnych Japonii.

Kim Dzong Un i jego żona Ri Sol Ju po raz pierwszy pokazali się publicznie w towarzystwie jednego ze swoich dzieci. 

Kim Dzong Un z córką
Kim Dzong Un z córką

Dziewczynka najprawdopodobniej nazywa się Ju Ae i ma 12-13 lat. Według południowokoreańskiego wywiadu, małżeństwo ma łącznie troje dzieci - dwie córki i syna. Najstarsza córka dyktatora była ubrana w białą kurtkę, czarne spodnie i czerwone buty. Na jednym ze zdjęć zrobionych w bazie wojskowej pozuje z ojcem trzymając go za rękę. 

 

Michael Madden, analityk specjalizujący się w badaniu reżimu Korei Północnej, ocenił, że Kim Dzong UN może powoli przygotowywać najstarszą latorośl do obejmowania najważniejszych stanowisk w państwie. Jego zdaniem dziewczynka za kilka lat rozpocznie studia lub rozpocznie karierę w wojsku. 

 

- Będzie przyuczana do przejęcia przywództwa, może zostać oficjalnym liderem państwa lub zakulisowym graczem jak jej ciotka (siostra przywódcy Korei Północnej Kim Jo Dzong, odpowiedzialna w komunistycznej partii za propagandę - red.) - stwierdził ekspert w rozmowie z Reutersem. 

arż / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie