Rosja: Warner Bros zakazuje emisji swoich filmów

Świat
Rosja: Warner Bros zakazuje emisji swoich filmów
kadr filmu z serii "Harry Potter". Warner Bros

Rosjanie na święta nie zobaczą Harry'ego Pottera. Filmy tej serii były regularnie pokazywane przez kanał STS, a widzowie w okresie świątecznym chętnie oglądali maratony filmów o przygodach młodego czarodzieja. Tym razem będzie inaczej. Według rosyjskich mediów wytwórnia Warner Bros zakazała emisji swoich produkcji.

Jak informuje "Kommiersant", Warner Bros zakazał rosyjskiemu holdingowi - Grupie Mediów Narodowych, emisji filmów studia. Gazeta twierdzi, że umowy licencyjne holdingu z amerykańską wytwórnią powinny obowiązywać jeszcze przez półtora roku i wygasnąć w 2024.

 

"Kommiersant" powołuje się na źródła mediów branżowych rosyjskiego rynku filmowego w grupie Metropolitan Media.

 

Grupa Mediów Narodowych to największy, prywatny holding medialny w Rosji. Obejmuje między innymi Pierwyj Kanał, STS, REN TV, 5TV.

Nie będzie Harry’ego Pottera

W portfolio filmów Warner Bros licencjonowanych w Rosji są między innymi "Wonder Woman", "Aquaman" oraz filmy z serii Harry Potter. To właśnie zakaz emisji tej ostatniej produkcji wzbudza największe emocje w rosyjskim i ukraińskim internecie.

 

 

Produkcja o młodym czarodzieju regularnie trafiała do oferty STS w okresie noworocznym i świątecznym jako maratony filmowe, ciesząc się dużą popularnością.

 

To właśnie te tytuły regularnie trafiały do ​​najpopularniejszych projektów filmowych pokazywanych na STS, a także stały się jednymi z najpopularniejszych filmów podczas świąt noworocznych.

 

Wytwórnie Warner Bros, Disney, Sony, Paramount i Universal Pictures zawiesiły współpracę po inwazji Rosji w Ukrainie.

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie