Wybuch w Przewodowie. Szef MSZ Ukrainy: Wspólna odpowiedź musi być twarda i zdecydowana

Polska
Wybuch w Przewodowie. Szef MSZ Ukrainy: Wspólna odpowiedź musi być twarda i zdecydowana
Polsat News/Nadesłane

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dymytro Kułeba zaapelował o organizację szczytu NATO z udziałem Ukrainy. W swoim wpisie na Twitterze przekazał również wyrazy wsparcia i solidarności z Polską.

Wpis szefa MSZ Ukrainy Dmytra Kułeby to reakcja na eksplozje na terenie powiatu hrubieszowskiego, która doprowadziła do śmierci dwóch polskich obywateli. 

 

"Ukraina potwierdza swoją pełną solidarność z Polską i jest gotowa udzielić wszelkiego niezbędnego wsparcia. Wspólna odpowiedź na działania Rosji musi być twarda i zdecydowana. Należy natychmiastowo zwołać szczyt NATO z udziałem Ukrainy w celu wypracowania dalszych wspólnych działań, które zmuszą Rosję do powstrzymania eskalacji poprzez dostarczenie Ukrainie nowoczesnych samolotów, takich jak F-15 i F-16, a także systemów obrony przeciwrakietowej, abyśmy mogli przechwytywać wszelkie rosyjskie rakiety - napisał Kułeba na Twitterze.
 

 

W drugiej części wpisu dodając: "Dziś ochrona ukraińskiego nieba oznacza ochronę NATO"

Wybuch w Przewodowie potwierdzony

Zdarzenie potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller po posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych w BBN. Dodał również, że w związku z eksplozją wdrożono procedury, które są przewidziane w takiej sytuacji, w tym m.in. podwyższenie gotowości bojowej niektórych jednostek wojskowych na terenie Polski oraz bojową jednostek innych służb mundurowych - mówił.

ko/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie