Stanisław Tyszka dołącza do Konfederacji

Polska
Stanisław Tyszka dołącza do Konfederacji
Facebook/Stanisław Tyszka
Stanisław Tyszka

Stanisław Tyszka po odejściu z Kukiz'15 dołączył do Konfederacji. - To bardzo ważny dzień. Mam nadzieję, że taki będzie dla polskiej polityki. To jedyne ugrupowanie w obecnej kadencji, które zachowywało się w kluczowych momentach przyzwoicie - mówił. Zdaniem Sławomira Mentzena, prezesa partii KORWiN to "wielka nadzieja na to, że ruch wolnościowych będzie teraz rozkwitał".

We wtorek odbyła się konferencja, podczas której potwierdziły się wcześniejsze doniesienia Interii. Stanisław Tyszka dołączył do Konfederacji. Transmisja z wydarzenia została udostępniona na Facebooku Partii KORWiN.

 

- To bardzo silne wzmocnienie zarówno mojej partii, jak i całej Konfederacji. Jestem przekonany, że będzie nam się dobrze pracować. To wielka nadzieja na to, że ruch wolnościowy będzie teraz rozkwitał - mówił Sławomir Mentzen, prezes partii KORWiN, witając Tyszkę.

 

Dodał, że to duży sukces dla Konfederacji. - Wrogów naokoło mamy tak wielu, że każda kolejna osoba chcąca razem z nami przywracać normalność jest na wagę złota - stwierdził.

 

 

- Cieszę się, że mogę dołączyć do czegoś, co daje nadzieję. Od roku zastanawiałem się, co dalej robić. Rozmawiałem z różnymi środowiskami: m.in. z Platformą Obywatelską, byłem też namawiany do stworzenia własnego ugrupowania. Przyznam, że myślałem również nad odejściem z polityki i powrotem do pracy naukowej na Uniwersytecie. Gdy poznałem pana prezesa Sławomira, doszliśmy do wniosku, że trzeba połączyć siły - powiedział Stanisław Tyszka.

Tyszka: Konfederacja jako jedyna zachowywała się przyzwoicie

Zauważył, że Mentzen to "jedyny doktor nauk ekonomicznych i jednocześnie przedsiębiorca, który odnosi bardzo duże sukcesy". - Jest najmłodszym prezesem partii mającej swoje przedstawicielstwo w parlamencie. Jest najbardziej popularnym politykiem w mediach społecznościowych - wymieniał Tyszka.

 

W opinii polityka, wynika to z tego, że Mentzen "od lat przedstawia ludziom zagadnienia podatkowe i finansowe w sposób inny niż pozostali politycy". - Podaje recepty, w jaki sposób wyciągnąć Polskę z dziejowo trudnego momentu - gigantycznej i wciąż rosnącej inflacji. Dlatego bardzo się cieszę, że trafiłem na Sławomira - powiedział.

 

- Wstępując do partii, wstępuję do Konfederacji. To jedyne ugrupowanie w obecnej kadencji, które zachowywało się w kluczowych momentach przyzwoicie. W momencie polityki proinflacyjnej, wtedy, kiedy władza w sposób drastyczny ograniczała prawa obywateli podczas pandemii, i podczas kryzysu uchodźczego - mówił.

Tyszka zmienia polityczne barwy

- Rozmawiam zarówno ze środowiskami parlamentarnymi, jak i pozaparlamentarnymi. Jednak tym, co mnie interesuje jest podejście do zasadniczych kwestii: Polacy, którzy tracą mnóstwo pieniędzy przez gigantyczną inflację i to, jak różne środowiska się do tego odnoszą. Oczywiście jest też kwestia skutecznego działania – mówił w środę Tyszka w Polsat News.

 

Po raz pierwszy o przejściu Tyszki do Konfederacji informowała Interia. "Z naszych informacji wynika, że były członek Kukiz'15 dołączy do koła w zamian za pierwsze miejsce na liście wyborczej Konfederacji. Ma wesprzeć listę z puli, która będzie przypadać partii KORWiN" - podała Interia. 

 

Tyszka w kadencji 2015-2019 był wicemarszałkiem Sejmu. W 2019 roku do parlamentu dostał się z list PSL, z którym formacja Pawła Kukiza zawarła przedwyborcze porozumienie. Do czasu zakończenia współpracy z ludowcami był szefem sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.

nb/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie