Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy. "Potrzebny jest wzmożony nadzór"

Polska
Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy. "Potrzebny jest wzmożony nadzór"
Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy

Zwołałem pilny sztab kryzysowy w związku z pojawiającymi się doniesieniami o wydarzeniach nieopodal wschodniej granicy Polski - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski zwołał pilny sztab kryzysowy w związku z eksplozją w Przewodowie na terenie powiatu hrubieszowskiego. 

 

Prezydent stolicy podkreślił, że "wszystkie kluczowe służby, instytucje i spółki są w pełnej gotowości". Swoją decyzję, podjętą jeszcze przed zakończeniem Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, argumentował potrzebą wzmożonego nadzoru nad infrastrukturą krytyczną i sprawdzeniem współpracy odpowiednich służb.

 

"Potrzebny jest wzmożony nadzór nad infrastrukturą krytyczną, sprawdzenie po raz kolejny kanałów komunikacji oraz współpraca ze służbami wojewody i MSWiA, przede wszystkim ws. rekomendacji co do zachowań mieszkańców Warszawy" 


Prezydent Warszawy poinformował również, że "Kanały komunikacji działają. Wszystkie kluczowe służby, instytucje i spółki są w pełnej gotowości. Jesteśmy w ciągłym kontakcie. Kluczowa jest teraz dobra współpraca. Wszelkie dalsze działania będziemy uzależniać od informacji uzyskiwanych od strony rządowej".

 

Trzaskowski zaapelował do wszystkich o czujność i o ostrożność oraz bazowanie na sprawdzonych i oficjalnych informacjach.

Podwyższenie gotowości niektórych oddziałów wojska

Eksplozje, na terenie powiatu hrubieszowskiego, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski, potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller po posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych w BBN. Zapowiedział również, że na miejscu działają służby, które wyjaśniają sytuacje. 

 

- Wdrożono procedury, które są przewidziane w takiej sytuacji, w tym m.in. zdecydowano przed chwilą, aby podwyższyć gotowość bojową niektórych jednostek wojskowych na terenie Polski oraz zwiększyć gotowość bojową jednostek innych służb mundurowych - wyjaśniał Müller.

 

ko/ml / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie