Przewodów, rakiety. Wołodymyr Zełenski: Rosyjski terror nie ogranicza się do granic naszego państwa

Świat
Przewodów, rakiety. Wołodymyr Zełenski: Rosyjski terror nie ogranicza się do granic naszego państwa
Facebook/Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr Zełenski zabrał głos ws. wybuchu w Przewodowie

- Dziś też stało się to, przed czym ostrzegaliśmy od dawna. Terror nie ogranicza się do naszych granic państwowych. Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę. Spadły na terytorium naszego przyjaznego kraju - powiedział w swoim wystąpieniu Wołodymyr Zełenski.

- Ile razy Ukraina uprzedzała, że państwo-terrorysta nie ograniczy się do naszego kraju? Polska, państwa bałtyckie... Kwestią czasu jest zanim rosyjski terror ruszy dalej - mówił prezydent Ukrainy. 

 

 

Zełenski stwierdził, że "im dłużej Rosja czuje się bezkarna, tym większym zagrożeniem będzie dla wszystkich, do których mogą dotrzeć rosyjskie rakiety"


- Wystrzelenie rakiety na terytorium NATO... To rosyjski atak rakietowy na bezpieczeństwo zbiorowe! To bardzo znacząca eskalacja. Trzeba podjąć działania - dodał. 

 

ZOBACZ: Eksplozja w miejscowości Przewodów przy granicy z Ukrainą. Nie żyją dwie osoby

 

- A teraz chcę powiedzieć wszystkim naszym polskim braciom i siostrom. Ukraina zawsze będzie was wspierać! - podsumował.  

Przewodów, rakiety. AP: Rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski 

Agencja AP przekazała, że dwie zbłąkane rosyjskie rakiety spadły we wtorek w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim. Powołała się na wysokiego rangą funkcjonariusza amerykańskiego wywiadu. W wyniku eksplozji w Przewodowie zginęły dwie osoby.

 

Kilkadziesiąt minut po nadejściu depeszy AP głos zabrał rzecznik Pentagonu Patrick Ryder. Jak przekazał, "znane są nam doniesienia prasowe, jakoby dwie rosyjskiej rakiety uderzyły na teren Polski w pobliżu Ukrainy. Mogę jedynie przekazać, że nie możemy potwierdzić żadnych informacji na temat".

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie