Małopolska: Korki na Zakopiance. Nawigacja prowadzi starą drogą

Polska
Małopolska: Korki na Zakopiance. Nawigacja prowadzi starą drogą
Polsat News
Nawigacja podpowiada kierowcom, by omijali nowy tunel

W sobotę otwarty został tunel na Zakopiance na drodze ekspresowej nr 7, który łączy Skomielną Białą z Naprawą. Popularna nawigacja... omija go, proponując kierowcom inną trasę. Tworzą się korki.

Kierowcy wracający w niedzielę z Zakopanego do Krakowa otrzymywali od nawigacji podpowiedź, by jechać starą trasą. Na światłach tworzyły się zatory.

 

- Ci, którzy nie kierowali się znakami mówiącymi, że tunel jest już otwarty, pojechali starą Zakopianką i spotkali się z korkami i zatorami - relacjonowała reporterka Polsat News Natalia Knapik.

 

Korki powstały także między Nowym Targiem a wsią Klikuszowa, przez co policja wyłączyła sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu. Jak wyjaśniała jednak reporterka, z sytuacją na tym odcinku niewiele można zrobić.

Uroczystość otwarcia tunelu

180 ton materiałów wybuchowych, niemal 50 tysięcy ton stali, a także prawie 200 tysięcy m3 betonu - między innymi tego użyto przy budowie najdłuższego tunelu.

 

Korki na Zakopiance są zmorą kierowców od wielu lat. Stoi się w nich niekiedy nawet dwie godziny, a jednym z najbardziej uciążliwych miejsc jest skrzyżowanie w Skomielnej Białej, gdzie ruch blokuje się przed sygnalizacją świetlną.

 

WIDEO: Korki na Zakopiance. Nawigacja nie pokazuje nowego tunelu

 

Jarosław Kaczyński: To krok ku budowie drogi potrzebnej dla Małopolski i całego kraju

Na uroczystości otwarcia tunelu zjawili się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, p.o. szefa GDDKiA Tomasz Żuchowski, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur i metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

ZOBACZ: USA. 20-godzinny korek na autostradzie do Waszyngtonu

 

- Otwierana jest dzisiaj bardzo ważna inwestycja. To krok ku budowie drogi potrzebnej dla Małopolski i całego kraju, bo - mam nadzieję - że przyjdzie taki czas, choć to trudne, że dotrze ona również do Zakopanego, w tej czy innej formie - mówił Kaczyński.

 

Jak przypomniał, poza nadaniem imienia Lecha i Marii Kaczyńskich, patrona zyskuje też pobliska estakada. Został nim generał Stanisław Maczek. - Moja bratowa (Maria Kaczyńska) wychowała się w Rabce-Zdroju, ale są też inne przyczyny (nadania imienia tunelowi), odnoszące się do roli historycznej. Często działali we dwoje dla Polski, demokracji, wolności, suwerenności - wyjaśniał szef PiS.

an/ac / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie