Zakopane zwłoki 4,5-letniego chłopca. Trzymiesięczny areszt dla matki i jej partnera

Polska
Zakopane zwłoki 4,5-letniego chłopca. Trzymiesięczny areszt dla matki i jej partnera
Polsat News
Matka 4.5-letniego chłopca oraz jej partner trafią na trzy miesiące do aresztu

19-letnia Karolina W., matka 4,5-letniego chłopca, którego ciało znaleziono w lesie została aresztowana na trzy miesiące. Decyzję w tej sprawie podjął na posiedzeniu aresztowym Sąd Rejonowy w Siedlcach. Najbliższe miesiące w areszcie spędzi również partner 19-latki, który miał przyznać się do zabójstwa.

- Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Siedlcach i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowych aresztowań na okres trzech miesięcy, licząc od daty ich zatrzymania - poinformował prokurator Paweł Denicki z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

 

ZOBACZ: Stalowa Wola. W jednym z domów znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny

 

Jak dodał prokuratura 19-letni partner Karoliny W. przyznał się do zabójstwa dziecka, ale skorzystał z odmowy do składania wyjaśnień - powiedział. 

Zakopane zwłoki 4,5-latka. Podejrzany przyznał się

- Podejrzana 19-latka przedstawiła swój tok wydarzeń, który będzie weryfikowany - dodał prokurator. 

 

Dodał, że podejrzana "do końca nie przyznała się do zarzucanego jej czynu, tak jak jest on sformułowany" natomiast "podejrzany przyznał się do zabójstwa". 

 

ZOBACZ: Warszawa: Pędzące auto omal nie potrąciło dziecka na pasach

 

- Bardzo istotne będą wyniki sekcji zwłok, która odbywa się dzisiaj (...) Podejrzanym grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - poinformował prokurator. 

 

WIDEO: Prokurator o zabójstwie 4,5 latka

Zakopane zwłoki 4,5-latka. Pobrano wycinki z płuc i serca

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach w rozmowie z mediami podkreślił, że na szczegółowe wyniki sekcji i opinię biegłych ws. śmierci 4,5-letniego Leona trzeba będzie poczekać kilka tygodni. 

 

ZOBACZ: Poznań-Ławica. Awaryjne lądowanie samolotu linii WizzAir. Powodem śmierć pasażera

 

- To są wycinki sekcyjne z ciała dziecka m.in z płuc i serca. To są badania biochemiczne. Z punktu widzenia biegłego patomorfologa rzucają one pewne światło na przyczynę i mechanizm zgonu - powiedział prokurator Krzysztof Czyżewski. 

 

Dodał, że 19-latkowie są rodzicami jeszcze jednego, kilkumiesięcznego dziecka, które "aktualnie przebywa w rodzinie zastępczej". 

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie