Wojna w Ukrainie. Chersoń wyzwolony spod rosyjskiej okupacji

Polska
Wojna w Ukrainie. Chersoń wyzwolony spod rosyjskiej okupacji
PAP/EPA/STANISLAV KOZLIUK
Ukraińscy żołnierze na polu walki w obwodzie chersońskim

Ukraiński wywiad wojskowy poinformował, że miasto Chersoń położone na południu kraju zostało wyzwolone spod rosyjskiej okupacji. - Nasi żołnierze na każdym kroku są zatrzymywani przez mieszkańców i przytulani. Trudno wyobrazić sobie te emocje - napisał w mediach społecznościowych Anton Heraszczenko.

- Chersoń wraca pod kontrolę Ukrainy, do miasta wkraczają jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy. Trasy odwrotu rosyjskich najeźdźców znajdują się pod kontrolą ogniową armii ukraińskiej. Wszelkie próby przeciwstawienia się Siłom Zbrojnym Ukrainy zostaną powstrzymane. Każdy rosyjski żołnierz, który stawia opór, zostanie wyeliminowany. Mają jedyną szansę na uniknięcie śmierci - natychmiastowe poddanie się" - napisał ukraiński wywiad wojskowy we wpisie na Telegramie. 

 

"Centrum Chersonia w tej chwili. Mieszkańcy skandują i dopingują Ukraińskie Siły Zbrojne. Trudno wyobrazić sobie emocje, które im teraz towarzyszą! Ukraińcy na każdym kroku przytulają naszych żołnierzy i dziękują im" - napisał w mediach społecznościowych Anton Heraszczenko, dodając do wpisu nagranie. 

 

"To wszystko będzie Ukrainą!" - napisał w innym poście. 

Opuszczający Chersoń Rosjanie wysadzili most

Wojska rosyjskie w trakcie wycofywania się z Chersonia wysadziły w powietrze Most Antonowski. Do tej pory był on strategiczną przeprawą z punktu widzenia rosyjskiej logistyki, ponieważ umożliwiał zaopatrywanie wojska w sprzęt. 

 

Rosyjski propagandysta Aleksander Kots mówi na nagraniu, że zawaliły się dwa przęsła przeprawy. 

 

 

arż / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie