Lubuskie. Kobieta jechała bez tablic, nie umiała ich przytwierdzić. Policjanci użyli... śrubokręta

Moto
Lubuskie. Kobieta jechała bez tablic, nie umiała ich przytwierdzić. Policjanci użyli... śrubokręta
Lubuska policja
Policjanci zatrzymali samochód bez tablic rejestracyjnych. Po chwili wzięli się do pracy.

Lubuska policja nie tylko karze kierowców za przewinienia drogowe. W miniony wtorek funkcjonariusze z drogówki w Żaganiu zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem, który nie miał tablic rejestracyjnych. Starsza pani, która dopiero odebrała "blachy" z wydziału komunikacji, nie potrafiła ich sama zamontować. Mandat kosztowałby 3 tysiące zł. Mundurowi odstąpili od ukarania i poszukali śrubokręta.

"We wtorek patrol ruchu drogowego żagańskiej jednostki w składzie młodszy aspirant Krystian Chwiedziuk i starszy sierżant Michał Wróblewski w trakcie objazdu miasta zauważył samochód marki Opel, który nie ma tablic rejestracyjnych" - poinformował sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

 

ZOBACZ: Warszawa. Policja eskortowała rodzinę nurogęsi, wstrzymano ruch

 

Gdy policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej, okazało się, że kierowała nim starsza pani. Oświadczyła, że ma tablice rejestracyjne, które kilka minut wcześniej odebrała w wydziale komunikacji, jednak nie ma narzędzi, a sama nie potrafi ich zamontować.

Pomogli zaoszczędzić seniorce 3 tysiące złotych

"Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego wykroczenie polegające na braku zamontowanych legalizowanych tablic rejestracyjnych w miejscu konstrukcyjne do tego przeznaczonym jest zagrożone mandatem karnym w kwocie do 3 tysięcy złotych" - podał szlachetko.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Policjant pomógł 13-miesięcznemu dziecku, które zakrztusiło się jedzeniem

 

Policjanci odstąpili od ukarania kierującej, a także zaoferowali swoją pomoc.

 

"Funkcjonariusze przykręcili odpowiednie ramki, a następnie zamontowali tablice rejestracyjne" - podał rzecznik żagańskiej policji.

 

Harald Kittel / hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie