Lubelskie. Policjant pomógł 13-miesięcznemu dziecku, które zakrztusiło się jedzeniem

Polska
Lubelskie. Policjant pomógł 13-miesięcznemu dziecku, które zakrztusiło się jedzeniem
Zdjęcie ilustracyjne/ Flickr.com/włodi/(CC BY-SA 2.0)
W poniedziałek wieczorem do policjantów patrolujących gm. Nielisz (Lubelskie) zgłosili się rodzice z 13-miesięcznym dzieckiem, które się zakrztusiło i nie oddychało

Policjant udzielił pierwszej pomocy 13-miesięcznemu dziecku, które zakrztusiło się jedzeniem - poinformowała zamojska policja. Zdrowiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poniedziałek wieczorem do policjantów patrolujących gm. Nielisz (Lubelskie) zgłosili się rodzice z 13-miesięcznym dzieckiem, które się zakrztusiło i nie oddychało.

 

- Do radiowozu podjechał samochód osobowy. Z samochodu wybiegła kobieta z krzykiem, że jej dziecko przestało oddychać. Sierżant sztabowy Robert Modzelewski podbiegł do tego samochodu, z rąk ojca wziął dziewczynkę, przewiesił sobie przez ramię i oklepując plecki spowodował, że dziecko z powrotem zaczęło oddychać - powiedziała oficer prasowa KMP w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

 

Jak poinformowała policjantka, po przywróceniu oddechu dziewczynce funkcjonariusze okryli ją kurtką i wspólnie z rodzicami poczekali na pogotowie. Karetka zabrała dziecko do szpitala. Według aktualnych ustaleń policji, dziecko jest zdrowe.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie