USA. Policjanci przebrali policyjne konie za duchy. Wytknięto podobieństwo do Ku Klux Klanu

Świat
USA. Policjanci przebrali policyjne konie za duchy. Wytknięto podobieństwo do Ku Klux Klanu
Wikimedia/Lake County Sheriff's Office
Policjanci z Ohio przebrali swoje konie za duchy. Spotkało się to z krytyką mieszkańców

Policjanci z Ohio wywołali oburzenie po tym, jak przebrali swoje konie na Halloween w białe prześcieradła z otworami wyciętymi na oczach. Według tłumaczeń szeryfa chodziło o przebranie na Halloween, a konie miały przypominać duchy. Niektórzy mieszkańcy wytknęli jednak łudzące podobieństwo do Ku Klux Klanu.

Konie z policyjnych oddziałów konnych przykryto dużymi białymi prześcieradłami z otworami wyciętymi na nos, oczy i pysk. Przyozdobiono je również jaskrawymi, pomarańczowymi światełkami w kształcie dyni.

 

Halloweenowe przebranie wywołało oburzenie lokalnych mieszkańców. Przypomniano niesławne białe kaptury Ku Klux Klanu. W odpowiedzi na krytykę szeryf Frank Leonbruno bronił swoich pracowników i podkreślił, że policjanci nie zamierzali nikogo urazić, a konie w kostiumach miały przypominać duchy.

"To jest dokładna replika koni KKK"

- To było kiepskie wykonanie, jeżeli miało przypominać ducha. Jeżeli spojrzeć na stare zdjęcia Ku Klux Klanu, to jest jak dokładna replika tego, jak wyglądały ich konie" - powiedział jeden z mieszkańców Lake County w lokalnej stacji telewizyjnej Fox 8. 

 

Z kolei inny mieszkanka zapytała "czy nikt wśród policyjnego personelu nie powiedział, że to nie jest dobry pomysł" - Policja powinna chronić ludzi, a gdybym zobaczyła ich na mojej ulicy, byłabym przerażona - dodała.

 

 

- Prawdę mówiąc, nasza społeczność przyjęła ten pomysł z uwielbiała, dzieci były zachwycone i mówiły, że konie są wspaniałymi duchami - stwierdził szeryf Leonbruno, potwierdzając, że cel sprawienia radości dzieciom w Halloween został osiągnięty.

 

Wyjaśnił jednak, że w związku z krytyką części mieszkańców zdjęcia przebranych koni zostały usunięte z mediów społecznościowych jednostki.

jsd/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie