RPA. Złodzieje ukradli całą szkołę. Zabrali każdy element

Świat
RPA. Złodzieje ukradli całą szkołę. Zabrali każdy element
Facebook/Uitzig secondary school/Google Earth
Złodzieje w RPA rozebrali budynek szkoły cegła po cegle

Złodzieje w RPA rozbierali budynek liceum Uitzig w Kapsztadzie cegła po cegle przez sześć miesięcy po tym, jak placówkę zamknięto. W miejscu, gdzie stał budynek, pozostały tylko fundamenty.

W szkole średniej Uitzig w Kapsztadzie uczyło się 100 uczniów. W budynku znajdowało się pięć klas. Lokalne władze zamknęły jednak placówkę i przeniosły uczniów do pobliskich szkół.

"Kradli cegłę po cegle"

Wtedy też na miejscu pojawili się złodzieje. W ciągu sześciu miesięcy rozebrali każdy pojedynczy element budynku. Zniknęły wszystkie cegły, okna, dachówki, wraz z toaletami, elektryką i hydrauliką. Zabrano nawet szkolne tablice.  

 

Po szkole została tylko betonowa podłoga wraz z fundamentamiGoogle Earth
Po szkole została tylko betonowa podłoga wraz z fundamentami

W miejscu, gdzie stała szkoła, pozostały tylko jej betonowe fundamenty wraz z podłogą. Widok można zobaczyć na zdjęciach satelitarnych.

 

Szkoła cieszyła się dobrą renomą, ale z biegiem lat gangi narkotykowe przejęły teren. Uczniowie się bali, wszechobecny był wandalizm. Szkoła była zniszczona i ostatecznie w 2019 roku została całkowicie zamknięta - powiedział były dozorca szkoły, cytowany przez Daily Mail. 

 

 

- Nie żartuję, kiedy mówię, że dzień po zamknięciu wkroczyli złodzieje i kradli cegłę po cegle szkoły, aż wszystko zniknęło. Cegły poszły za 50 pensów, a okna za 100 randów (około 26 zł) za sztukę. Zabrali też wszystkie umywalki, spłuczki, rury kanalizacyjne i elektrykę. Nie pozostało nic poza betonowymi podłogami, na których kiedyś znajdowały się budynki - wyjaśnił.

jsd/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie