Terespol. Wycinał drzewa z działki leśnej. Ich pnie dla niepoznaki przykrywał mchem

Polska
Terespol. Wycinał drzewa z działki leśnej. Ich pnie dla niepoznaki przykrywał mchem
KMP Biała Podlaska

Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który wycinał i kradł drzewa z działki leśnej położonej na terenie gminy Terespol. Sprawca świeże pnie przykrywał dla niepoznaki mchem. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a zabezpieczone na jego posesji drewno przekazano właścicielowi.

Jak ustalili kryminalni z Terespola, 53-letni mieszkaniec gminy Terespol od sierpnia do października tego roku miał wycinać i kraść drzewa z jednej z działek leśnych na terenie tej samej gminy.

 

Poszkodowany właściciel działki potwierdził ustalenia funkcjonariuszy. Okazało się, że sprawca ukradł łącznie 17 drzew różnej grubości.

 

ZOBACZ: Śląskie. Nie chciał trzeźwieć w izbie. Może dostać osiem lat więzienia

 

- By ich pnie nie rzucały się w oczy, a sprawa nie wyszła na jaw, sprawca przykrył wszystkie pnie mchem. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na 1500 złotych - poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

Sprawcy grozi do pięciu lat więzienia

W miejscu zamieszkania 53-latka policjanci znaleźli pocięte już drewno. Całość została przekazana właścicielowi, a podejrzany został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

Kryminalni z Terespola zatrzymali 53-latka, który wycinał i kradł drzewaKMP Biała Podlaska
Kryminalni z Terespola zatrzymali 53-latka, który wycinał i kradł drzewa

Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz czeka go rozprawa sądowa. Za popełnione czyny grozi mu do pięciu lat więzienia. 

jsd/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie