Mołdawia. Na północy kraju spadła rosyjska rakieta

Świat
Mołdawia. Na północy kraju spadła rosyjska rakieta
Facebook/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii
Mołdawia: Przy granicy z Ukrainą spadła rosyjska rakieta

W miejscowości Naslavcea na północy Mołdawii spadł dziś rano rosyjski pocisk, który leciał w kierunku Ukrainy i został zestrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.

Na stronie mołdawskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pojawił się w poniedziałek komunikat, w którym przekazano, że na miasto Naslavcea na północy kraju spadła rosyjska rakieta. 

 

Zaznaczono, że upadek rakiety był efektem zestrzelenia jej przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. 

 

Mołdawia: Odnotowano straty materialne

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać dym unoszący się po zestrzeleniu rakiety. Do zdarzenia doszło około godziny 9 czasu lokalnego. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Chińskie MSZ: Putin jest gotów wznowić negocjacje z Ukrainą i USA

 

Z komunikatu wydanego przez stronę mołdawską wynika, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. "Odnotowano jedynie straty materialne" - czytamy.

 

Na miejsce wysłano służby, które zabezpieczyły teren.

 

Na zdarzenie zareagowało ukraińskie MSZ.

 

"Ukraina ciągle o tym mówi: Federacja Rosyjska prowadzi wojnę nie tylko przeciwko Ukrainie, ale także przeciwko Europie. (...) Dlatego ważne jest, aby Ukraina jak najszybciej otrzymała nowoczesny sprzęt obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej" - napisał w mediach społecznościowych rzecznik ukraińskiego resortu dyplomacji Oleg Nikolenko.

 

 

 

Poniedziałkowe ataki na Ukrainę 

Mołdawski portal deschide.md podaje, że rano doszło też do ataku na zaporę Dnestrivsc na terenie Ukrainy. "Zapora znajduje się 10 km od tamy Naslavcea. Atak nie wpłynął na wpłynął na zaporę" - czytamy. 

 

W poniedziałek rano doszło do ataku rakietowego wojsk rosyjskich na kilka obwodów Ukrainy. Jego celem była głównie infrastruktura krytyczna.

 

mst/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie