Korea Południowa. Jacek Sasin rozmawiał w Seulu o przeniesieniu produkcji zbrojnej do Polski

Świat
Korea Południowa. Jacek Sasin rozmawiał w Seulu o przeniesieniu produkcji zbrojnej do Polski
Ministerstwo Aktywów Państwowych

Część produkcji południowokoreańskiego uzbrojenia zostanie przeniesiona do Polski. Takie zapewnienia podczas wizyty w Seulu miał otrzymać od szefa agencji uzbrojenia Korei Płd. Eoma Dong-Hwanema wicepremier Jacek Sasin.

"Bardzo dobre spotkanie z panem Eom Dong-hwan, Ministrem ds. Uzbrojenia Korei Południowej. Rozmawialiśmy o wzmocnieniu strategicznego partnerstwa naszych państw w zakresie obronności" - przekazał na Twitterze Sasin.

 

 

Podczas wizyty w Seulu wicepremierowi towarzyszą Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej oraz Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 

 

Produkcja koreańskiego uzbrojenia w Polsce 

Minister aktywów państwowych przekazał po spotkaniu, że uzyskał od Dong-hwana zapewnienie, że część kontraktów zbrojeniowych podpisanych przez oba państwa, będzie mogła być realizowana w Polsce, po tym jak stworzymy odpowiednie warunki.

 

- To wymaga wysiłku, inwestycji, stworzenia linii produkcyjnych, i tutaj w pełnej współpracy między Agencją planowania zakupów obronnych i rządem Republiki Korei, oraz MON i ministerstwem aktywów - które nadzoruje polski przemysł zbrojeniowy - będziemy ten cel jak najszybciej osiągnąć - mówił Sasin. 

 

Wicepremier zaznaczył, że Korea Południowa jest dla Polski partnerem strategicznym w wymiarze militarnym, ale też energetyki. Już w piątek Sasin zapowiadał, że wizyta w Seulu będzie dotyczyła "dużego projektu dotyczącego energetyki jądrowej". 

 

ap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie