Kijów: Połączone barwy Polski i Ukrainy na ulicach miasta. "Dwie flagi, jeden cel"

Świat
Kijów: Połączone barwy Polski i Ukrainy na ulicach miasta. "Dwie flagi, jeden cel"
facebook.com/StratcomCentreUA
Połaczone flagi na ulicach Kijowa

Na jednej z kijowskich ulic rozwinięto zszyte ze sobą flagi Polski i Ukrainy. Akcja miała być podziękowaniem za wsparcie, które dociera do Ukrainy z Polski.

"Dwie flagi, jeden cel - zwycięstwo Ukrainy" - napisano na profilu Centrum Komunikacji Strategicznej.

"Ukraińcy podziękowali Polsce za wsparcie, jakie otrzymują od początku inwazji" - dodano.

 

 

Flaga została poniesiona ulicami ukraińskiej stolicy.

Odbudowa Ukrainy

- Należy jak najszybciej uruchomić międzynarodową platformę odbudowy Ukrainy, optymalnie do końca bieżącego roku lub początku przyszłego - powiedziała podczas wtorkowej konferencji w Berlinie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Kanclerz Niemiec zapowiedział także, że "Berlin będzie wspierał Kijów tak długo, jak będzie to niezbędne".


- Nie mamy czasu do stracenia, skala zniszczeń jest oszałamiająca. Bank Światowy szacuje, że to równowartość 350 mld euro. Tysiące zrujnowanych domów, kilkaset szkół obróconych w gruzy, zbombardowane obiekty infrastruktury, drogi, elektrownie. Dla Ukraińców to nie tylko statystyka, ale doświadczenie każdego kolejnego dnia - zauważyła von der Leyen.

 

ZOBACZ: Niemcy. Konferencja ws. odbudowy Ukrainy. "Potrzebne wsparcie"

 

Na konferencji poświęconej odbudowie Ukrainy przemawiał także premier Mateusz Morawiecki.

 

- Putin nie może podbić wojskowo Europy, jeśli najpierw nie pokona jej gospodarczo. Wspieranie Ukrainy to najlepsza gwarancja dla naszego bezpieczeństwa i pokoju na następne dekady, a każdy, kto nie wspiera Ukrainy albo zdradził wartości naszej cywilizacji, albo został ogłupiony przez Rosję - oświadczył.

 

- Wojna w Ukrainie to nie tylko pole bitwy, to również wszystkie te barbarzyńskie czyny, ale też i inne obszary, o których czasem zapominamy: cyberprzestrzeń, rosyjska propaganda czy fake news, ale też działania w zakresie gospodarki - powiedział szef polskiego rządu. Podkreślił, że Ukrainę należy wspierać zarówno militarnie, jak i gospodarczo.

an/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie