PKP Intercity. Awaria internetowego systemu sprzedaży biletów. Strona przewoźnika nie działa

Polska
PKP Intercity. Awaria internetowego systemu sprzedaży biletów. Strona przewoźnika nie działa
Wikipedia/Kamil 203/ (CC BY-SA 4.0)
PKP Intercity kolejny raz ma problemy z funkcjonowaniem strony internetowej

Witryna PKP Intercity, państwowego przewoźnika kolejowego, nie działa prawidłowo na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych. Pasażerowie nie mogą kupić biletów ani sprawdzić, o której godzinie z ich stacji odjeżdża pociąg. Spółka tłumaczy, że wirtualny system sprzedaży nie jest w stanie obsłużyć wszystkich chcących zarezerwować miejsca w wagonach.

Strona intercity.pl, na której podróżni mogą kupić bilety na podróż pociągami państwowego, dalekobieżnego monopolisty, działa wolno, a po wybraniu interesującego nas połączenia wyświetla się informacja o "wzmożonym ruchu w systemie sprzedaży".

 

"Prosimy powtórzyć próbę za kilka minut lub w późniejszym terminie. Zachęcamy też do sprawdzenia innych form zakupu biletu - aplikacji IC Mobile Navigator bądź na bilkom.pl" - radzi spółka w komunikacie.

 

Problemy na stronie PKP Intercity pojawiają się regularnie przed świętami i długimi weekendami, gdy wchodzi na nią więcej osób niż zwykle. Nie inaczej jest tym razem - 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, wypada w najbliższy wtorek.

 

Prawidłowo funkcjonuje natomiast Portal Pasażera - strona PKP Polskich Linii Kolejowych z wyszukiwarką połączeń i rozkładem jazdy wszystkich polskich przewoźników kolejowych.

Dodatkowe połączenia PKP Intercity na Wszystkich Świętych

W środę PKP Intercity poinformowało o wprowadzeniu dodatkowych połączeń w okresie Wszystkich Świętych. Między 28 października a 2 listopada w części składów pojawią się dodatkowe wagony. Wzmocnione w ten sposób będą pociągi zatrzymujące się m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Gdyni, Lublinie, Przemyślu, Świnoujściu, Poznaniu czy Szczecinie.

 

 

anw/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie