PKP PLK: do północy mogą potrwać utrudnienia między stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna

Polska
PKP PLK: do północy mogą potrwać utrudnienia między stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna
źródło Interia/Marcin Makowski
"Pociągi kursują. Zmiany, które są wprowadzone w kursowaniu pociągów wynikają z tego, że usterka jest na sieci trakcyjnej na jednym torze"

Służby techniczne pracują nad usunięciem awarii na sieci trakcyjnej linii kolejowej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Pociągi kursują na tym odcinku, część pociągów z linii dalekobieżnych jest kierowana na linię podmiejskie - przekazał PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowej.

Utrudnienia mogą potrwać do północy - zapowiedział.

 

W piątek wieczorem na sieci trakcyjnej linii kolejowej na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna doszło do awarii. W efekcie część pociągów dalekobieżnych została przekierowana na linie podmiejskie.

Utrudnienia między stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna

- Pociągi kursują. Zmiany, które są wprowadzone w kursowaniu pociągów wynikają z tego, że usterka jest na sieci trakcyjnej na jednym torze. Dlatego część pociągów dalekobieżnych jest prowadzona na linię podmiejską - powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego PLK. - Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej przywrócić pełną przejezdność tego odcinka i przywrócić rozkładową jazdę pociągów - dodał.

 

Jak zaznaczył Karol Jakubowski, służby, które pracują na miejscu "zakończyły ważny etap prowadzonych prac, co pozwala precyzyjniej określić jak długo potrwają tam pracę". - Przywrócenie całkowitego ruchu na tym odcinku powinno nastąpić do północy w piątek. Na miejscu pracuje pociąg sieciowy - podkreślił.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie