Włodawa. Mężczyzna wtargnął do biura poselskiego Moniki Pawłowskiej. Został zatrzymany

Polska
Włodawa. Mężczyzna wtargnął do biura poselskiego Moniki Pawłowskiej. Został zatrzymany
PAP/Bartłomiej Wójtowicz
Posłanka PiS Monika Pawłowska

Mężczyzna wtargnął do biura poselskiego Moniki Pawłowskiej, posłanki PiS w środę we Włodawie. Miał krzyczeć, że "biuro zostanie zniszczone", a pracownicę "utopi w szambie". Włodawska policja zatrzymała sprawcę w czwartek przed południem.

"Mężczyzna wtargnął dzisiaj do mojego biura poselskiego we Włodawie i groził śmiercią mojemu pracownikowi. Krzyczał, że 'biuro zostanie zniszczone' a moją pracownicę 'utopi w szambie, gdzie zginie'. Obecnie pracownica przebywa na policji i składa zawiadomienie w tej sprawie" - napisała w środę na Twitterze Pawłowska.

 

Oceniła, że "po prostu nie ma słów, którymi można opisać to co czuję, ja a przede wszystkim moi współpracownicy i rodzina". "Na szczęście nikomu nic się nie stało - tym razem" - dodała.

 

Sprawca zatrzymany 

Jak ustaliła Interia, sprawca ataku został zatrzymany przez włodawską policję w czwartek przed południem. Według ustaleń miał to być 71-letni mieszkaniec Włodawy.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zdemolowane biuro poselskie PiS. Trzech 17-latków z zarzutami

 

- Wielokrotnie korzystał z porad prawnych tego biura poselskiego. Wielokrotnie składał także skargi dot. funkcjonowania różnych instytucji publicznych - powiedziała Interii podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. 

 

Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia. 

laf/ml/Polsat News/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie