Nastolatkowie zginęli w wypadku. Policja podejrzewa, że to przez challenge na TikToku

Świat
Nastolatkowie zginęli w wypadku. Policja podejrzewa, że to przez challenge na TikToku
Facebook

Czterech nastolatków zginęło w wypadku samochodowym w Buffalo. Policja podejrzewa, że młodzi ludzie brali udział w popularnym na TikToku wyzwaniu "KIA challenge".

Samochodem marki Kia podróżowało sześcioro nastolatków. Za kierownicą siedział 16-latek. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy nasyp.

 

W wyniku wypadku zginęły cztery osoby w wieku od 14 do 17 lat. Kierowca i jeden z pasażerów z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

 

Śmierć nastolatków. Brali udział w "challengu"?

Jak się okazało, kia sportage, którą jechali młodzi ludzie, została kilka godzin wcześniej skradziona.

 

Policja podejrzewa więc, że nastolatkowie brali udział w popularnym na TikToku wyzwaniu dotyczącym kradzieży samochodów. 

 

Chodzi o tzw. "KIA Challenge", który polega na kradzieży pojazdów marki Kia i Hyundai jedynie za pomocą śrubokręta i kabla USB.

 

Szczególnie narażone są pojazdy z tradycyjnym kluczykiem i bez immobilizera silnika.

 

 

"New York Post" podkreśla, że od czasu pojawienia się wyzwania na TikToku, komendy policji w całym kraju odnotowały wzrost liczby kradzieży samochodów Kia i Hyundai. 

 

Większości z nich dokonali młodzi ludzie, którzy później chwalą się swoimi wyczynami w internecie. Niestety przez swój młody wiek oraz brak umiejętności w prowadzeniu auta często stwarzają oni poważne zagrożenie na drodze.

 

ZOBACZ: USA. Trzech nastolatków ukradło maserati. Ich szaleńczy rajd zakończył się śmiercią


We wrześniu w hrabstwie Orange w Kalifornii złożono pozew zbiorowy przeciwko koncernom Kia i Hyundai. Udokumentowano w nim ze samochody Kia wyprodukowane w latach 2011-2021 oraz samochody Hyundai wyprodukowane w latach 2015-2021 nie maja urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą - immobilizerów silnika, co czyni je łatwiejszym celem dla potencjalnych złodziei.


Póki co obie te firmy nie odniosły się do tych zarzutów.

dk/map / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie