Tomasz Wójtowicz nie żyje. Legendarny siatkarz miał 69 lat

Polska
Tomasz Wójtowicz nie żyje. Legendarny siatkarz miał 69 lat
Wikimedia Commons/Zorro2212
Nie żyje Tomasz Wójtowicz. Miał 69 lat

Zmarł Tomasz Wójtowicz, legendarny siatkarz, który na swoim koncie ma złoto olimpijskie i mistrzostwo świata. Sportowiec, który na zawsze zapisał się na kartach historii piłki siatkowej miał 69 lat. Od lat walczył z ciężką chorobą.

O śmierci sportowca, który od 2019 roku zmagał się z nowotworem trzustki poinformowała jego rodzina. "Dzisiaj odszedł od nas mistrz świata i mistrz olimpijski w siatkówce Tomasz Wójtowicz" - napisał profil Plus Liga. 

 

"Tę smutną wiadomość przekazała na jego rodzina. Od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotworową. Polska Liga Siatkówki składa najszczersze kondolencje najbliższym" - napisano.

Nie żyje Tomasz Wójtowicz. Siatkarz miał 69 lat

Tomasz Wójtowicz rozegrał w sumie 325 meczów w barwach reprezentacji Polski. Do jego największych osiągnięć zalicza się złoty medal Mistrzostw Świata wywalczony w Meksyku w 1974 roku i olimpijskie złoto, które zdobył wraz z drużyną w Montrealu w 1976 roku. Cztery lata później, na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, Polacy wraz z Tomaszem Wójtowiczem zajęli czwarte miejsce. 

 

ZOBACZ: Nie żyje Stanisław Ciosek. Zmarł w wieku 83 lat

 

W tamtym okresie Tomasz Wójtowicz był nazywany jednym z najlepszym siatkarzy świata i uznawany za filar reprezentacji Polski, w której występował przez 11 lat. 

Tomasz Wójtowicz w galerii sław

Tomasz Wójtowicz jest też pierwszym Polakiem, który trafił do Międzynarodowej Galerii Siatkarskich Sław w amerykańskim Holyoke. 

 

W lutym 2021 roku został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 

 

Po zakończeniu kariery wciąż pojawiał się na halach siatkarskich - można było go usłyszeć m.in. na antenie Polsatu Sport, gdzie komentował spotkania.

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie