Arsenio Puro nie żyje. Magik znany z "Mam Talent" umierał na scenie

Świat
Arsenio Puro nie żyje. Magik znany z "Mam Talent" umierał na scenie
Instagram/arseniopuro
Arsenio Puro nie żyje

Arsenio Puro nie żyje. Półfinalista jednej z hiszpańskich edycji "Mam Talent" upadł podczas swojego występu. Widzowie byli przekonani, że jest to część show. W rzeczywistości jednak 46-latek doznał ataku serca.

Do dramatu doszło w środę w Sali Houdiniego w Madrycie. Znany w Hiszpanii iluzjonista Arsenio Puro pojawił się na scenie ok. godz. 21:30, podczas wykonywania kolejnej ze swoich sztuczek, mężczyzna upadł na scenie. Część widzów zareagowała śmiechem, będąc przekonana, że to część występu. Chwilę później wszyscy zdali sobie sprawę, że Punio nie wstaje, a jego stan jest poważny.

 

ZOBACZ: Komik zmarł na scenie. Publiczność była przekonana, że to część występu

 

Jako pierwsi na zdarzenie zareagowali policjanci, którzy byli na widowni. Prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową do momentu pojawienia się ratowników. Puro został przetransportowany do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować. Jako przyczynę śmierci podano zatrzymanie akcji serca.

"Był pracowity i uczciwy"

W Sali Houdniego, specjalizującej się w występach iluzjonistów Puro pracował przez 25 lat, a zaczynał jako kelner. Krajową sławę przyniósł mu występ w hiszpańskiej edycji programu "Mam Talent". W 2019 r. doszedł do półfinału talent show.

 

 

W rozmowie z "El Mundo" wieloletni przyjaciel Puro Carlos Rubio przyznał, że przez ostatnie tygodnie magik skarżył się na bóle w klatce piersiowej.

 

- Był bardzo pracowity i uczciwy. Stał się prawą ręką właściciela Sali Houdiniego, był jej duszą. Zastanawiamy się, co się z nią stanie, gdy jego nie będzie - dodał Rubio.

 

Do talent show zgłosił się, by "przezwyciężyć tremę" i pokazać swoją wartość rodzinie. Jak sam mówił, bliscy nie wierzyli w ścieżkę kariery, którą obrał. 

bas/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie