Wielka Brytania. Prezenter radiowy Tim Gough zmarł podczas audycji

Świat
Wielka Brytania. Prezenter radiowy Tim Gough zmarł podczas audycji
GenX Radio Suffolk
55-letni Tim Gough zmarł w trakcie porannej audycji na antenie brytyjskiego radia GenX

55-letni prezenter radiowy Tim Gough zmarł godzinę po rozpoczęciu porannej audycji - informuje CNN. Stacja GenX Radio Suffolk z Wielkiej Brytanii, w której pracował, zamieściła kondolencje w mediach społecznościowych. W chwili śmierci mężczyzny muzyka nagle przestała grać, a w głośnikach słuchaczy zapadła głucha cisza. Prowadzący nie powrócił już na antenę.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci brytyjskiego prezentera radiowego był zawał serca. Prowadzona przez niego z domu w Lackford w hrabstwie Suffolk audycja na żywo została przerwana.

 

W trakcie jednego z utworów, dokładnie o 7:50 rano czasu lokalnego, muzyka przestała grać. Cisza na antenie stacji GenX Radio Suffolk trwała kilka minut, po czym piosenki wróciły, ale głos gospodarza nie pojawił się już do końca trwania programu.

Prowadził audycję na żywo. Nagle muzyka przestała grać

Jak się później okazało, 55-letni Tim Gough zmarł podczas transmisji. "Nasz szok i zdruzgotanie są nie do opisania" - przekazała w komunikacie rozgłośnia. w której pracował prezenter. "Z najcięższym sercem muszę was poinformować, że nasz drogi przyjaciel i gospodarz porannych audycji odszedł dziś rano, prezentując swój program" - napisał na Twitterze rzecznik radia.

 

 

Dyrektor zarządzający GenX Radio, James Hazell, cytowany przez "Independent" wspominał: "Znać Tima osobiście, tak jak ja, bardzo blisko przez ponad 30 lat, oznaczało mieć do czynienia z ciepłym, opiekuńczym, zabawnym facetem, którego ja i moja rodzina bardzo kochaliśmy. Ta wiadomość rozdarła nasze serca".

Tim Gough nie żyje. Do końca był oddany radiu

Wieloletni przyjaciel i przełożony Gougha dodał, że po dekadzie od swojego ostatniego występu przed słuchaczami powrócił do pracy w radiu mimo przejścia na emeryturę. Prowadził śniadaniowy program w ramówce lokalnej stacji.

 

ZOBACZ: Nie żyje Robbie Coltrane. Hagrid z serii o Harrym Potterze miał 72 lata

 

- Wykonywał wspaniałą robotę na antenie. Jest mi niewyobrażalnie przykro, gdy słyszę o jego nagłej śmierci, która pozbawiła Suffolk jednego z najmilszych facetów - powiedział jednej z kolegów zmarłego 55-latka, Stephen Foster.

 

Tim Gough rozpoczął swoją dziennikarską karierę w Radio Orwell w Ipswich, gdzie pracował od 1986 roku. Większość swojego zawodowego życia spędził w Suffolk, zatrudniony m.in. w miejscowym oddziale BBC. Od 10 lat przebywał na radiowej emeryturze, jednak miłość do eteru okazała się silniejsza.

map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie