Wójt gminy Tarnowiec Wiktor Barański nie żyje. Zmarł w trakcie kadencji, tak jak jego poprzednik

Polska
Wójt gminy Tarnowiec Wiktor Barański nie żyje. Zmarł w trakcie kadencji, tak jak jego poprzednik
Facebook/OSP Łubno Szlacheckie
Nie żyje wójt gminy Tarnowiec Wiktor Barański

Zmarł Wiktor Barański, wójt gminy Tarnowiec (woj. podkarpackie). To już czwarty wójt tej gminy, który zmarł w trakcie swojej kadencji. Lokalne media podają, że prawdopodobną przyczyną śmierci był zawał serca. Samorządowiec miał 53 lata.

Wiktor Barański pełnił urząd wójta gminy Tarnowiec od czerwca ubiegłego roku. Został wybrany w przedterminowych wyborach po śmierci poprzednika Jana Czubika.

 

"W dniu 28.09.2022 w trakcie pełnienia swoich obowiązków zmarł nagle Wójt Gminy Tarnowiec Pan Wiktor Barański. Przez wiele lat był bliskim współpracownikiem i przyjacielem strażaków z naszej gminy w czasie pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tarnowcu" - napisali na Facebooku strażacy z OSP Łubno Szlacheckie.

 

"To jakaś klątwa?"

Komentujący nagłą i niespodziewaną śmierć wójta zauważają, że to czwarta osoba na tym stanowisku, która zmarła w trakcie kadencji. "Co tam się dzieję, umiera czwarty wójt" - pisał jeden z komentujących".

 

ZOBACZ: Nie żyje raper Coolio. Autor "Gangsta's Paradise" miał 59 lat

 

"Matko, to jakaś klątwa?" - pytał inny.

 

To kolejny wójt gminy Tarnowiec, który zmarł w trakcie swojej kadencji i jednocześnie drugi w obecnej 2018-2023. Dwa lata temu odszedł poprzednik Barańskiego, Jan Czubik, który miał 72 lata. W 2009 r. wójt Krzysztof Szajnicki w wieku 62 lat. W trakcie kadencji zmarł także wójt Bogusław Wójcik, a w 2021 - sekretarz gminy Tadeusz Górczyk.

Nie żyje wójt gminy Tarnowiec. Miał 53 lata

Portal jaslo4u podaje, że Wiktor Barański uwielbiał aktywnie spędzać czas i często udawał się na górskie wędrówki. 

 

ZOBACZ: Kursantka zginęła na torach. Egzaminator skazany na półtora roku więzienia

 

"Interesował się również agroturystyką, ale jego największą pasją było lotnictwo. Był społecznikiem, wiele lat współpracował i działał na rzecz Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Tarnowcu pełniąc funkcje prezesa w latach 2016-2021 - czytamy".

mst/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie