Wielka Brytania: Kolejna akcja aktywistów. Obrzucili ciastem figurę króla Karola III

Świat
Wielka Brytania: Kolejna akcja aktywistów. Obrzucili ciastem figurę króla Karola III
twitter.com/JustStop_Oil
Aktywiści pojawili się w muzeum w poniedziałek rano

Aktywiści z organizacji Just Stop Oil obrzucili woskową figurę króla Karola III ciastem czekoladowym. Do incydentu doszło w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie.

20-letnia Eilidh McFadden z Glasgow i 29-letni Tom Johnson z Sunderlandu przeszli przez barierkę w londyńskim muzeum w poniedziałek rano i wysmarowali figurę ciastem.

 

Aktywiści klimatyczni domagają się, aby brytyjski rząd wstrzymał wszystkie nowe koncesje i zgody na ropę i gaz.

 

 

W oświadczeniu para przekazała: "Jesteśmy tutaj, ponieważ staramy się chronić nasze wolności i prawa, ponieważ staramy się chronić tę zieloną i przyjemną Ziemię, która jest dziedzictwem nas wszystkich".

 

Metropolitan Police przekazała: "Szybko zareagowaliśmy na incydent w Muzeum Madame Tussaud po tym, jak dwie osoby rzuciły jedzeniem w posąg około 10:50. Oboje zostali aresztowani za szkody kryminalne".

Działania aktywistów w galeriach

To nie pierwsza podobna sytuacja w ostatnim czasie. Kilka dni temu aktywiści w Anglii oblali zupą pomidorową "Słoneczniki" Vincenta van Gogha. Z kolei w niedzielę członkowie niemieckiej grupy ekologicznej obrzucili w niedzielę tłuczonymi ziemniakami obraz Claude'a Moneta w Muzeum Barberini w Poczdamie.

 

ZOBACZ: Niemcy. Szefowa Greenpeace w niemieckim rządzie. Zajmie się negocjacjami klimatycznymi

 

Ponadto w poniedziałek aktywiści Greenpeace zorganizowali protest w przestrzeni publicznej parlamentu Wielkiej Brytanii.

 

Protestujący wykrzykiwali hasła wzywające rząd do podjęcia dalszych działań w sprawie rosnących rachunków za energię - powiedział świadek Reutera.

an/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie