Rosyjski propagandysta mówił o topieniu ukraińskich dzieci

Świat
Rosyjski propagandysta mówił o topieniu ukraińskich dzieci
Rosyjski dziennikarz o ukraińskich dzieciach: Trzeba było je utopić

Znany rosyjski propagandysta Anton Krasowski stwierdził, że ukraińskie dzieci, które mówią, że okupuje ich Moskwa, "powinno się od razu wrzucić do rzeki z silnym nurtem". Powiedział też, że Ukraińcy, którzy zostaną w kraju po wojnie zostaną rozstrzelani.

Podczas rozmowy na antenie rosyjskiej telewizji Russia Today (RT), pisarz science-fiction Siergiej Łukanienko przytoczył historię ze swojego wyjazdu do Ukrainy, gdy był jeszcze dzieckiem. 

 

- Spotkałem tam ukraińskie dzieci, które mówiły, że znajdują się pod rosyjską okupacją - powiedział. - To były rosyjskojęzyczne dzieci, z rosyjskimi nazwiskami. Absolutnie byli Rosjanami - powiedział. 

 

ZOBACZ: Wojskowy śmigłowiec przeleciał tuż nad samochodami na autostradzie. "Witajcie w Ukrainie

 

Na te słowa znany propagandysta telewizji RT, szef dyrekcji jej rosyjskojęzycznych programów Anton Krasowski odpowiedział, że "trzeba było utopić te dzieci". - Jak ktoś powie, że okupuje go Moskwa, od razu trzeba wrzucić go do rzeki z silnym nurtem - dodał. 

 

 

Później powiedział, że "Karpaty są obrzydliwe", a dzieci można "zamknąć w tamtejszych gów****ych chatach i spalić".

"Nie chciałbym mieszkać z nimi w jednym kraju"

Propagandysta mówił, że "Ukraina nie powinna istnieć". - Czy Ukraina powinna zostać na mapie - zapytał pisarza. - Tak, bo nie chciałbym mieszkać z nimi w jednym kraju - odpowiedział Łukanienko. 

 

Na te słowa Krasowski odpowiedział, że "w takim razie ich rozstrzelamy". 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie: Ograniczono dostawy prądu. Powodem ostatnie ataki Rosji na elektrownie

 

Łukanienko stwierdził, że narracja na temat tego co się dzieję w Ukrainie weszła na poziom "chorych fantazji". - Jak wtedy, gdy słyszeliśmy te wszystkie historie na temat viagry wysyłanej do rosyjskich żołnierzy - powiedział.

 

- Viagry, dzięki której nasi żołnierze mieliby gwałcić ukraińskie babcie. Te babcie oddałyby oszczędności na swój pogrzeb za to, żeby być zgwałcone przez rosyjskiego żołnierza - odpowiedział dziennikarz. 

mst/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie