To za cenne nagranie. Kwestia ustalenia, kto je ma - Jakubiak o zeznaniach Marcina W.

Polska
To za cenne nagranie. Kwestia ustalenia, kto je ma - Jakubiak o zeznaniach Marcina W.
Polsat News
- Wszyscy wiemy, że tam nagranie jest wręczania łapówki - mówił Marek Jakubiak w "Debacie Dnia".

- To nagranie jest, bo to za cenne nagranie, żeby mogło sobie tak po prostu zginąć - powiedział w "Debacie Dnia" w Polsat News Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczpospolitej. - Wszyscy wiemy, że tam nagranie jest wręczania łapówki. Kwestia ustalenia, kto to nagranie ma i ile ono kosztuje - dodał. Joanna Senyszyn (PPS) mówiła z kolei, że PiS ośmiesza świadka Marcina W., który "zagraża" tej partii.

Goście "Debaty Dnia" rozmawiali o aferze taśmowej i zeznaniach świadka Marcina W. Prokuratura Krajowa upubliczniła w środę wieczorem protokoły wyjaśnień i zeznań wspólnika Marka Falenty. Znalazły się w nich słowa o przekazaniu 600 tys. euro w reklamówce "dla rządzących". Świadek mówił, że wręczył Michałowi Tuskowi reklamówkę, w której znajdowało się 600 tys. euro. Do przekazania tych pieniędzy miało dojść na początku czerwca 2014 roku. 

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro: Donald Tusk bezkrytycznie dał wiarę wyjaśnieniom Marcina W.

 

- Moim zdaniem dopiero teraz jest to ujawniane, bo skoro dowiedzieliśmy się z mediów, że to jest wiarygodny świadek, to trzeba tego świadka wiarygodnego wykończyć, bo on zagraża PiS-owi, ośmieszając go - mówiła w "Debacie Dnia" Joanna Senyszyn (PPS).

 

WIDEO - Joanna Senyszyn i Marek Jakubiak w "Debacie Dnia"

 

Jakubiak: "Kwestia ustalenia, kto to nagranie ma"

- Wszyscy wiemy, że tam nagranie jest wręczania łapówki. Kwestia ustalenia, kto to nagranie ma i ile ono kosztuje - powiedział z kolei Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczpospolitej.

 

ZOBACZ: Donald Tusk dla Polsat News: Nie dam się zastraszyć. Atak Ziobry jest próbą ratowania rządu

 

- W gabinecie podczas wręczania Michałowi Tuskowi (...) zeznają, że było nagranie i te zdania tam padają - mówił w programie Agnieszki Gozdyry Jakubiak.

 

- Uważam, że to nagranie jest, bo to za cenne nagranie, żeby mogło sobie tak po prostu zginąć - powiedział Marek Jakubiak.

hlk/Polsat News/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie