Indie: Uczennica poskarżyła się na "list miłosny". Jej bracia zabili 12-letniego chłopca

Świat
Indie: Uczennica poskarżyła się na "list miłosny". Jej bracia zabili 12-letniego chłopca
pixabay/ska_chai; Zdj. ilustracyjne
Bracia 13-latki zabili adresata listu

Pomyłka uczennicy z indyjskiego dystryktu Bhojpur prawdopodobnie doprowadziła do śmierci 12-letniego chłopca. Według mediów dziewczynka pomyliła karteczkę z odpowiedziami na egzamin z wyznaniem miłości, a następnie poskarżyła się swoim krewnym. Grupa mężczyzn miała porwać nadawcę "listu", a następnie zabić go i rozczłonkować ciało. Wśród zatrzymanych są osoby nieletnie.

Sprawę śmierci 12-letniego Dayi Kumara z miasta Bihar opisuje dziennik "Times of India". W czwartek 13 października chłopiec próbował pomóc swojej starszej siostrze podczas egzaminów w gimnazjum. Plan rodzeństwa zakładał rzucenie karteczki z odpowiedziami na biurko dziewczynki.

 

ZOBACZ: Indie. Dentyści usunęli najdłuższy ząb świata. Mierzył 37,5 mm

 

"Gdy egzamin się rozpoczął, chłopiec rzucił karteczkę w stronę swojej siostry. Jednak ściąga spadła w pobliżu innej dziewczynki. Ta uznała, że to list miłosny. O całej sytuacji poinformowała następnie swoich krewnych" - powiedział w rozmowie z dziennikiem funkcjonariusz Chandan Kumar z komisariatu w Gajrajganj zajmującego się sprawą.

Brutalne morderstwo nastolatka

Świadkowie przekazali, że krewni 13-latki niedługo później dotarli pod szkołę, gdzie pobili 12-latka i porwali go. W ostatni poniedziałek policja potwierdziła śmierć dziecka. Funkcjonariusze znaleźli fragmenty ciała chłopca w pobliżu torów kolejowych.

 

ZOBACZ: Indie. Ojciec podpalił swoją czteroletnią córkę. Dziewczynka walczy o życie

 

W związku ze sprawą policja zatrzymała dziewięć osób - cztery z nich to osoby nieletnie, które trafiły do ośrodka wychowawczego. Pięć dorosłych osób, które brały miały brać udział w linczu, trafiły do aresztu.

bas/pgo/Times of India
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie