Media: Nieślubna córka Szojgu ma litewskie obywatelstwo. Jej matce grozi deportacja

Świat
Media: Nieślubna córka Szojgu ma litewskie obywatelstwo. Jej matce grozi deportacja
AP

Nieślubna córka Siergieja Szojgu posiada litewskie obywatelstwo - poinformował wydział śledczy litewskiego nadawcy publicznego LRT. Matce kobiety grozi z kolei deportacja. Służby na Litwie wycofały byłej partnerce rosyjskiego ministra obrony pozwolenie na pobyt w ich kraju.

Jelena Kaminskas, wcześniej Szebunowa, to 49-letnia była kochanka oraz matka nieślubnych dzieci rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu. Informował o tym w 2019 roku "The Insider".


Teraz litewski nadawca publiczny LRT przekazał, że była kochanka Szojgu pozwała Litwę. Latem tamtejszy Urząd Migracyjny cofnął jej pozwolenie na pobyt w kraju. Departament Bezpieczeństwa Państwowego Litwy stwierdził, że obecność kobiety może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Litwa: Biznesmen uznał nieślubną córkę Szojgu za swoją

Szebunowa to była stewardesa we flocie powietrznej rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, którym przez 21 lat kierował Szojgu. Od 2017 roku miała ona pozwolenie na pobyt czasowy na Litwie. Po kilku latach wyszła za mąż za litewskiego biznesmena Adolfasa Kaminskasa, który uznał nieślubną córkę Szebunowej i Szojgu za swoje dziecko. W 2019 roku dziewczynka uzyskała obywatelstwo Litwy.

 

Według oficjalnego rejestru rosyjskiego, Adolfas Kaminskas otrzymał wiosną tego roku rosyjski paszport, a w sierpniu tego roku małżonkowie zadeklarowali wyjazd z Litwy do Rosji, gdzie m.in. mają zarejestrowaną niejedną firmę.

zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie