Wojna w Ukrainie. Rosjanie wjechali wozem bojowym wprost na miny

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosjanie wjechali wozem bojowym wprost na miny
Twitter/NEXTA
Rosjanie wjeżdżają wprost na doskonale widoczne miny

W mediach społecznościowych pojawiło się kolejne nagranie przedstawiające nieudane działania okupacyjnych wojsk. Tym razem rosyjska załoga swoim wozem bojowym wjechała wprost na miny przeciwpancerne. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie to, że uzbrojenie znajdowało się na drodze i było doskonale widoczna.

Na nagraniu widać, jak radziecki, pływający transporter opancerzony MT-LB wyjeżdża z pola na drogę, na której w poprzek w dwóch szeregach ułożone są miny przeciwpancerne TM-62M. Uzbrojenie nie jest ukryte i jest doskonale widoczne.

 

Rosyjska załoga próbuje przejechać wozem w taki sposób, by nie najechać na miny gąsienicami. Nie udaje im się. Pojazd eksploduje.

 

ZOBACZ: To dzięki tej broni Putin dokonał odwetu. Tajemnicza technologia kluczem do ataku rakietowego na Ukrainie

 

Na nagraniu widać jeszcze, jak dwóch rosyjskich żołnierzy bezradnie krąży wokół szczątków wozu bojowego.

Rosjanie wjechali wozem opancerzonym wprost na miny

"Prawdopodobnie rosyjscy mobikowie byli ostrzegani przed minami na polu, ale nikt im nie mówił o drogach" - napisała NEXTA, która również zamieściła nagranie z popisem umiejętności rosyjskich żołnierzy.

 

 

"Świadomość sytuacyjna rosyjskich załóg wozów bojowych bez zmian. Transporterem opancerzonym wjechać na tak położone TM-ki to jednak trzeba się postarać" - skomentował cywilny analityk wojskowy Jarosław Wolski.

Rosja straciła ponad 5 tys. wozów opancerzonych

Jak poinformowały siły Zbrojne Ukrainy, od początku wojny Rosja straciła 63 800 żołnierzy, w tym 420 - ostatniej doby. Wśród rosyjskich strat są również: 2511 czołgów, 5167 wozów opancerzonych oraz 1556 systemów artyleryjskich.

msm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie