Wielka Brytania: 19-latka brutalnie zamordowana przez ukochanego z internetu. Zapadł wyrok

Świat
Wielka Brytania: 19-latka brutalnie zamordowana przez ukochanego z internetu. Zapadł wyrok
Facebook/Ashley Wadsworth
Kanadyjka poznała ukochanego przez internet. Przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, by móc z nim być

19-letnia Ashley Wadsworth z Kanady poznała w internecie o trzy lata starszego Jacka Sepple'a z Wielkiej Brytanii. Nim spotkali się na żywo, ich znajomość trwała kilka lat. Pod koniec 2021 roku młoda kobieta postanowiła wreszcie pojechać na Wyspy, by zamieszkać ze swoim ukochanym. Niedługo później została przez niego brutalnie zamordowana. Mężczyzna został skazany na dożywocie.

Znajomość Ashley i Jacka rozpoczęła się, gdy mieli odpowiednio 12 i 15 lat. Często rozmawiali ze sobą za pośrednictwem internetowych komunikatorów, jednak nie mieli okazji poznać się na żywo. 

 

W listopadzie 2021 roku pochodząca z kanadyjskiego miasta Vernon postawiła wszystko na jedną kartę. Kupiła bilet na samolot i pokonała ponad 7 tys. km, by poznać ukochanego. Jack mieszkał w mieście Chelmsford położonym w pobliżu Londynu. Pomimo tego, że para publikowała w mediach społecznościowych wspólne zdjęcia świadczące o miłości, szybko okazało się, że ich związek nie jest idealny. 

Mężczyzna dokonał bestialskiego morderstwa

Już w styczniu Ashley Wadsworth pisała do swoich rodziców, że relacja nie układa się tak, jak sobie to wyobrażała i chciałaby wrócić do domu. 1 lutego 2022 roku podobne wiadomości wysyłała do koleżanek. To właśnie tego dnia padła ofiarą morderstwa. 

 

ZOBACZ: Warszawa. Morderstwo na Włochach. Ofiarą 21-letnia Ukrainka

 

Partner dusił młodą kobietę i dźgnął ostrym narzędziem blisko 90 razy. 23-latek tłumaczył, że zabił ukochaną, ponieważ nie mógł pogodzić się z myślą o jej potencjalnym powrocie do Kanady. 

 

11 października zapadł wyrok w tej sprawie. Jack Sepple został skazany na dożywotnie pozbawienia wolności. O przedterminowe zwolnienie będzie mógł ubiegać się najwcześniej za 23 lata i sześć miesięcy. 

arż / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie