Niemcy: Awaria na kolei to efekt sabotażu

Świat
Niemcy: Awaria na kolei to efekt sabotażu
Wikimedia Commons/Sebastian Terfloth
Sabotaż w Niemczech. Pociągi zatrzymane na kilka godzin

Na kilka godzin zawieszone zostały dalekobieżne połączenia kolejowe w północnych Niemczech. Jak przekazała agencja Reutera, początkowy komunikat Deutsche Bahn mówił o "usterce technicznej". W sobotnie popołudnie przekazano jednak, że doszło do sabotażu. Problem dotyczył wszystkich składów ICE, IC i EC.

Przed godziną 10 w sobotę ruch kolejowy w północnych Niemczech, w tym w Dolnej Saksonii oraz miastach Brema i Hamburg został zatrzymany - informuje Reuters, powołując się na rzecznika Deutsche Bahn. Problem dotyczył też międzynarodowych połączeń do Danii i Holandii.

 

Oficjalnie mówiło się, że przyczyną była awaria sieci komunikacji radiowej "wywołana usterką". Kilka godzin później agencja informacyjna dpa przekazała, że "doszło do sabotażu".

 

- Z powodu sabotażu na kablach, które są niezbędne w ruchu kolejowym, Deutsche Bahn musiał dziś rano wstrzymać ruch kolejowy na północy na prawie trzy godziny - mówił rzecznik, cytowany przez dpa.

Ruch kolejowy w Niemczech wraca do normalności

Der Spiegel powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa przekazał, że kable sieci komunikacyjnej zostały przecięte w dwóch miejscach. 

 

ZOBACZ: Lecieli z płonącym silnikiem. Chwile grozy na pokładzie samolotu

 

Po godzinie 13:00 ruch kolejowy w Niemczech zaczął wracać do normalnego stanu. 

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie