Postać z kreskówek "Scooby-Doo" lesbijką. Velma zakocha się w dziewczynie

Świat
Postać z kreskówek "Scooby-Doo" lesbijką. Velma zakocha się w dziewczynie
Facebook/ Scooby Doo
Velma główną postacią serii kreskówek Scooby-Doo

Velma, jedna z głównych bohaterek serii kreskówek "Scooby-Doo", okaże się lesbijką. W najnowszym odcinku serii, twórcy zaprezentują jednoznaczną scenę, w której bohaterka zakocha się w nowopoznanej dziewczynie.

Najnowszy odcinek "Scooby-Doo: Cukierek albo Psikus" przyniesie niektórym fanom serialu niespodziankę, a innym być może  potwierdzenie wcześniejszych sądów. 

 

Jedna z głównych bohaterek, Velma, dokona coming outu jako lesbijka. W jednej ze scen, przy poznaniu nowej dziewczyny, Velma zakocha się w niej od pierwszego spojrzenia. Na widok bohaterki, zarumieni się i zawstydzi. 

Ujawniona scena spotkała się z ciepłym przyjęciem przez fanów "Scooby-Doo". Wielu z nich nie traktowało homoseksualizmu Velmy jako nowości, ale jako jednoznaczne potwierdzenia wcześniejszych sygnałów. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Scooby-Doo (@scoobydoo)

 

James Gunn, jeden z twórców serialu, zaznaczał, że Velma od dłuższego czasu była kreowana jako postać LGBT, lecz we wcześniejszych produkcjach nie było to tak jasno wyeksponowane. Jednym z powodów miał być brak zgody studia. 

Fenomen Scooby Dobie Doo 

Kreskówka "Scooby-Doo" jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich kreskówek oraz samodzielną marką należącą do giganta Warner Bros. Formułę serialu i postać stworzyło w latach 70. XX wieku nieistniejące już studio Hanna-Barbera. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Scooby-Doo (@scoobydoo)

 

Obok Velmy, brygadę nastoletnich detektywów tworzą, tytułowy pies Scooby-Doo oraz jego przyjaciele: Fred, Kudłaty (w wersji oryginalnej Shaggy) i Daphne, podróżujących po świcie Wehikułem Tajemnic. Grupa rozwiązuje zagadki i demaskuje sprawców, przebranych za różne  potwory. 

 

ZOBACZ: Postać LGBT w "Star Wars"? Tego chcą fani, którzy podpisali petycję

 

Dotychczas powstało kilkanaście sezonów seriali stworzonych dla różnych grup wiekowych i według różnego standardu humorystycznego i artystycznego, a także kilkanaście filmów animowanych długo i krótkometrażowych, cztery filmy aktorskie oraz film kukiełkowy. 

 

Dodatkowo, w kooperacji z duńskim producentem klocków Lego, stworzono kilka filmów z akcją w "świecie z Lego" oraz serię  klocków. 

laf/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie