Postać LGBT w "Star Wars"? Tego chcą fani, którzy podpisali petycję

Świat
Postać LGBT w "Star Wars"? Tego chcą fani, którzy podpisali petycję
Kadr z "Przebudzenia Mocy", mat. prasowe
Kadr z "Przebudzenia Mocy"

Homoseksualny bohater w "Gwiezdnych Wojnach" miałby według sympatyków kosmicznego uniwersum być hołdem dla ofiar ataku w Orlando.

"To świat pełen Wookich, Jawa i Huttów (gatunki występujące w serii - przyp. red.), więc dlaczego na ekranie nie może być widoczna postać LGBT?" - argumentuje twórca petycji.

 

Założył ją Joshua Yehl, przyjaciel Drewa Leinonena, który zginął w klubie dla homoseksualistów "Pulse" razem ze swoim chłopakiem Juanem Ramonem Guerrero.

 

"Łączyło nas wiele, ale nic nas nie zbliżyło tak jak Gwiezdne Wojny" - pisze Yehl w swojej emocjonalnej petycji. Dodaje, że gejowska postać w "Star Wars" ucieszyłaby zmarłego Leinonena "jak nic innego".

 

Gay & Lesbian Alliance Against Defamation, amerykańska organizacja LGBT, która stawia sobie za cel eliminowanie homofobii oraz dyskryminacji osób homoseksualnych, zauważyła, że w 2015 roku Disney był jedną z dwóch amerykańskich wytwórni filmowych, która nie umieściła w swoich produkcjach ani jednego charakteru LGBT.

 

Geje w "Gwiezdnych Wojnach" pojawią się

 

Wątek homoseksualny najprawdopodobniej jednak pojawi się w kosmicznym uniwersum i bez petycji - zasygnalizował to już w lutym reżyser "Przebudzenia Mocy" JJ Abrams.

 

- Dla mnie cała zabawa w świecie "Gwiezdnych Wojen" jest związana z pochwałą wielu możliwości (jakie daje ten świat - przyp. red.). Trzeba być krótkowzrocznym, żeby twierdzić, że w tym świecie nie będzie homoseksualnego bohatera - powiedział.

 

The Independent, Change.org, polsatnews.pl

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie