Granica polsko-białoruska. Uchodźca zawisł na płocie. Jest komentarz Straży Granicznej

Polska
Granica polsko-białoruska. Uchodźca zawisł na płocie. Jest komentarz Straży Granicznej
Facebook/Czaban robi raban (screen)
Nagranie z granicy odbiło się w sieci szerokim echem

W sieci krąży nagranie, na którym widać uchodźcę zwisającego z płotu na granicy polsko-białoruskiej. Mężczyzna zaplątany jest w drut kolczasty, a następnie spada z wysokiego ogrodzenia. Głos w sprawie szeroko komentowanego wideo zabrała Straż Graniczna.

Szerokim echem w sieci odbiło się zdjęcie i nagranie, na którym widać mężczyznę zwisającego do góry nogami z płotu postawionego w ostatnich miesiącach między granicą polsko-białoruską

 

W mediach społecznościowych dziennikarz Piotr Czaban, prowadzący na YouTubie "Czaban robi raban", wrzucił nagranie z informacją, że miało ono zostać wykonane w Białowieży w nocy z środy na czwartek.

 

Sprawa uchodźcy. Komentarze polityków

Do nagrania odnieśli się politycy partii rządzącej oraz opozycji. 

 

"Interwencje Straży Granicznej muszą być przeprowadzane z poszanowaniem godności ludzkiej. Udostępnianie takich filmików jest dodatkowo upokarzające dla uchodźców i nie może mieć miejsca" - napisał poseł Lewicy Maciej Gdula.

 

 

Z kolei europosłanka Janina Ochojska napisała: "Wiele pytań się rodzi: o szczelność granicy, o przyszłość tego człowieka, co z nim zrobi Straż Graniczna? Pushback? Panie premierze, gdzie jesteśmy z polityką azylową i migracyjną? Ale najważniejsze: jakimi normami etycznymi kieruje się SG? Jaką moralność prezentują ci ludzie?".

 

 

Zdjęcie skomentował także poseł PiS Paweł Lisiecki. "To zdjęcie powinno pojawić się w serwisach internetowych na Bliskim Wschodzie z informacją, że tak się kończą wycieczki organizowane przez Aleksandra Łukaszenkę" - napisał.

 

Straż Graniczna: W zdarzeniu nie uczestniczyli nasi funkcjonariusze

Sprawę skomentowała również Straż Graniczna. "Informujemy, że w zdarzeniu, które przedstawia filmik szeroko komentowany w sieci, nie uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej" - napisano na Twitterze.

 

pgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie