USA. Policja zostawiła radiowóz na przejeździe kolejowym. W środku siedziała zatrzymana

Świat
USA. Policja zostawiła radiowóz na przejeździe kolejowym. W środku siedziała zatrzymana
YouTube/Fort Lupton Police Department
Nagranie z policyjnej kamery uchwyciło moment wypadku

20-letnia kobieta zatrzymana przez funkcjonariuszy w stanie Kolorado doznała ciężkich obrażeń po tym, jak w stojący na przejeździe kolejowym policyjny radiowóz, w którym przebywała, uderzył pociąg towarowy. Skuta kajdankami nie była w stanie wydostać się z pojazdu.

Do dramatycznego wypadku doszło w amerykańskim stanie Kolorado 16 września. Policja zatrzymała w piątkowy wieczór 20-letnią kobietę po rzekomym incydencie drogowym z udziałem broni palnej. Trzech funkcjonariuszy biorących udział w akcji zlekceważyło jednak zagrożenie, zostawiając podejrzaną w radiowozie stojącym na przejeździe kolejowym.

Bezmyślność policjantów. Zostawili radiowóz z zatrzymaną na torach

Skuta kajdankami kobieta nie była w stanie wydostać się z pojazdu, gdy nadjechał pociąg towarowy, uderzając w policyjny samochód z dużą prędkością. Moment zderzenia uchwyciła policyjna kamera. Służby postanowiły upublicznić nagranie.

 

 

Jak podaje BBC biuro śledcze w Kolorado bada ten incydent. Wiadomo, że poszkodowaną jest Yareni Rios-Gonzales, która nadal jest leczona z powodu obrażeń w szpitalu Greeley, ale jej życie nie jest zagrożone.

Cudem przeżyła. Policjanci zawieszeni

Obrońca 20-latki Paul Wilkinson poinformował, że jego klientka doznała złamań dziewięciu żeber, zmiażdżenia mostka, złamania nogi, złamania ręki, która wymagała operacji, brakuje jej wielu zębów, ma uszkodzone plecy i obrażenia głowy.

 

ZOBACZ: USA: Policjant strzelił osiem razy do mężczyzny. Nagranie z kontrowersyjnej interwencji

 

- Po wsadzeniu mojej klientki do radiowozu, zauważyła syreny pociągu i jego światła. Desperacko starała się wydostać na zewnątrz, ale nie była w stanie. Przeszła na przednie siedzenia, ale drzwi były zablokowane. Próbowała zwrócić uwagę funkcjonariuszy, krzyczała, ale daremnie. Wtedy nadjechał pociąg - powiedział brytyjskiej stacji obrońca.

 

Komendant policji w Platteville, Carl Dwyer, potwierdził, że biorący udział w interwencji funkcjonariusz jest obecnie na urlopie administracyjnym na czas trwania dochodzenia. Zarówno policja w Fort Lupton, jak i Platteville nie ujawniła nazwisk zaangażowanych mundurowych ze względu na dobro śledztwa.

 

 

map/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie