USA: Zabiła 65-latka młotkiem. Wcześniej ukradła mu 40 tys. dolarów

Świat
USA: Zabiła 65-latka młotkiem. Wcześniej ukradła mu 40 tys. dolarów
Facebook.com/NBC10Boston/Google Street View
Oskarżona Xiu Fang Ke oraz dom, który należał do ofiary

43-letnia Xiu Fang Ke została zatrzymana bez możliwości zwolnienia za kaucją pod zarzutem brutalnego zamordowania mężczyzny, od którego wynajmowała wcześniej mieszkanie. 65-letni Leonard Garber miał się dowiedzieć o fałszerstwach kobiety, która podrabiając czeki na jego nazwisko ukradła ponad 40 tys. dolarów.

Kobieta z Massachusetts (USA) miała śmiertelnie pobić młotkiem właściciela mieszkania, które wynajmowała w przeszłości, a następnie owinąć jego ciało zasłoną - informuje stacja NBC News powołując się na ustalenia śledczych.

 

Do zbrodni doszło w miejscowości Newton, gdzie znajdował się dom, w którym dokonano morderstwa. To pierwszy taki przypadek w mieście od 13 lat.

Masakra w Newton. Ciało pod "materiałami budowlanymi"

Prokuratorzy przekazali mediom, że 43-letnia Xiu Fang Ke była dawną lokatorką Garbera i mogła go zabić pod koniec zeszłego tygodnia w jego dwurodzinnym domu, gdzie odkryto ciało 65-latka we wtorek 27 września po południu.

 

Rodzina mężczyzny zgłosiła jego zaginięcie w poniedziałek, a lokalna policja odwiedziła dom, w którym mieszkał, aby skontrolować stan jego zdrowia. Gdy funkcjonariusze nie zastali na miejscu właściciela, postanowiono sprawdzić ten sam adres raz jeszcze następnego dnia. To wtedy natknięto się na zmasakrowane zwłoki należące do zaginionego.

 

ZOBACZ: Krzczonów. W samochodzie odnaleziono zwęglone zwłoki. Policja nie wyklucza morderstwa

 

Ciało zostało owinięte zasłoną i znalezione pod materiałami budowlanymi oraz innymi ciężkimi przedmiotami. - Na podstawie wstępnej oceny uważamy, że ciało mogło być tam dłużej niż jeden dzień i umieszczono je w taki sposób, aby je ukryć - podali na konferencji prasowej przedstawiciele władz Newton.

Odkrył kradzież. Złodziejka wzięła do ręki młotek

W trakcie postępowania ustalono, że Garber i Ke spędzali razem czas, a kobieta "fałszowała czeki należące do konta ofiary". Ukradła w ten sposób ponad 40 tys. dolarów. Gdy mężczyzna dowiedział się o kradzieży, miał skonfrontować się z 43-latką. W trakcie spotkania doszło do śmiertelnego ciosu ciężkim narzędziem, które trzymała kobieta. Po zorientowaniu się, że 65-latek nie żyje, Ke próbowała ukryć ciało.

 

 

Prowadząca śledztwo policja prześledziła dokumentację finansową i nagrania z kamer monitoringu z domu Garbera. Widać na nich wchodzącą do budynku Azjatkę, którą w toku postępowania zidentyfikowano jako Ke. Zdarzenie miało miejsce kilka dni przed znalezieniem zwłok.

 

ZOBACZ: Lubienia. Kierowca zabił ciężarną kobietę i jej dziecko. Szokujące ustalenia

 

Prokuratorzy ustalili, że kobieta była przed laty najemcą Garbera w innej nieruchomości. Ke rzekomo przyznała się do zabójstwa po wezwaniu na komendę policji, zeznając, że użyła do ataku młotka. NBC Boston podaje, że "podczas przesłuchania oskarżona przyznała, że ukradła czeki od Leonarda Garbera i że go zabiła".

 

Kobieta już wcześniej miała podrabiać czeki, by spłacić długi. - Oskarżona wysłała wiadomość na grupowym czasie, w którym przyznała, że ukradła pieniądze, ma długi hazardowe i chce zakończyć swoje życie - powiedziała prokurator Julie Kunkel w sądzie.

map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie