Wielka Brytania. Morderstwo 9-letniej Olivii. Aresztowano 36-letniego mężczyznę

Świat
Wielka Brytania. Morderstwo 9-letniej Olivii. Aresztowano 36-letniego mężczyznę
Pixabay
Joseph Nee włamał się do domu Olivii, uciekając przed strzelaniną

Po szokującym morderstwie dziewięcioletniej Olivii, która została zastrzelona we własnym domu, policja w Liverpoolu aresztowała 36-letniego mężczyznę. "Usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa" - podaje "The Sun". Brytyjscy funkcjonariusze ustalili też tożsamość mężczyzny, który uciekając, włamał się do domu poszkodowanej rodziny.

Po rozpaczliwych apelach rodziny o pomoc w schwytaniu zabójcy ich dziecka, uzbrojona policja wkroczyła w czwartek wieczorem do jednego z domów w Mersyside. Tam aresztowała pochodzącego z Liverpoolu 36-latka.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Dziewięciolatka przypadkową ofiarą strzelaniny

 

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa m.in. matki Olivii. Policji udało się ustalić również tożsamość osoby, która była pierwotnym celem sprawcy morderstwa. To 35-letni Joseph Nee, który niedawno wyszedł z więzienia, w którym został umieszczony za włamania i kradzieże.

 

W chwili gdy sprawca otworzył ogień, Nee spacerował akurat w okolicy domu zamordowanej 9-latki. To on włamał się do domu poszkodowanej rodziny, uciekając przed sprawcą.

9-letnia Olivia zastrzelona w domu

Olivia Pratt-Korbel była przypadkową ofiarą strzelaniny - jej matka otworzyła drzwi do domu, gdy usłyszała na ulicy strzał. W jej kierunku zaczął biec mężczyzna, a za nim agresor, który otworzył ogień.


Napastnik, ubrany w czarną kominiarkę i czarne rękawiczki, tuż przed godziną 22 zaczął strzelać do dwóch mężczyzn na ulicy. Gdy jeden z nich wdarł się do domu, matka Olivii, 46-letnia Cheryl Korbel próbowała go powstrzymać. W tym czasie napastnik otworzył ogień przez frontowe drzwi. Kule trafiły w matkę i jej córkę.  


Zabójca wszedł do środka i oddał jeszcze dwa strzały w kierunku ściganego mężczyzny, którego ranił. Następnie uciekł.

nb/grz/polsatnews.pl/The Sun
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie