Małopolskie. IV akcja #sadziMY pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy

Polska
Małopolskie. IV akcja #sadziMY pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy
PAP/Grzegorz Momot
Prezydent Andrzej Duda

Akcja sadziMY odbywa się po raz czwarty. To prezydencka inicjatywa organizowania przez Lasy Państwowe. Swoją sadzonkę na terenie małopolskiego Nadleśnictwa Stary Sącz zasadził również Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz w Małopolskiem.

 

Jak co roku Andrzej Duda zasadził także swoją sadzonkę młodego drzewa.

 

WIDEO: Akcja sadzenia drzew #sadziMY. Swoje drzewko zasadził prezydent 

 

 

- Chcę podziękować, że po raz kolejny możemy się spotkać z miejscu sadzenia lasu, ale przede wszystkim, że tą swoją obecnością możemy zademonstrować, a zarazem zachęcić do tego, by z jednej strony szanować las, przyrodę, zachowywać się w sposób ekologiczny, (...) ale przede wszystkim, że możemy uczyć szacunku dla przyrody i dla lasu - powiedział prezydent do uczestników akcji.

 

Przypomniał jednoczęsnie, że w ten weekend w 429 nadleśnictwach w Polsce są do pobrania sadzonki. - Milion sadzonek jest przeznaczonych do rozdania wszystkim tym, którzy będą chcieli je pobrać, zasadzić. Zachęcam do tego, by przyłożyć rękę do akcji sadzenia lasów, drzew w Polsce - apelował prezydent.

 

- Każde drzewo, które rośnie, które pochłania dwutlenek węgla, sprzyja ochronie klimatu, absorbując dwutlenek węgla i magazynując go w sobie. W związku z tym każde zasadzone drzewo to jest ochrona klimatu - podkreślił.

Prezydencka akcja "sadziMY"

Akcja #sadziMY została zainicjowana przez Andrzeja Dudę. Była to odpowiedź na zniszczenia drzewostanu powstałe wskutek nawałnic na terenie Polski w 2017 roku.

 

Kataklizm była największym w 95-letniej historii Lasów Państwowych. Silny wiatr i burze wystąpił nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Nawałnice połamały i uszkodziły miliony drzew na ok. 70 tys. ha lasów w zachodniej Polsce.

laf/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie