Wielka Brytania: Podano przyczynę śmierci królowej Elżbiety II

Świat
Wielka Brytania: Podano przyczynę śmierci królowej Elżbiety II
Twitter/The Royal Family

Podeszły wiek był jedynym powodem śmierci królowej Wielkiej Brytanii - przekazało BBC, powołując się na odpis z aktu zgonu Elżbiety II. Wiadomo też, że monarchini zmarła o 15:10 lokalnego czasu.

Pod aktem zgonu królowej Elżbiety II podpisała się jej córka, księżna Anna. W dokumencie stwierdzono, że monarchini zmarła o godz. 15:10 czasu lokalnego (16:10 polskiego) w posiadłości Balmoral.

 

Do śmierci monarchini doszło 8 września, ale sekretarz generalny Szkocji odnotował ją osiem dni później. W akcie widnieje także imię ojca Elżbiety II - Jerzego VI, jak i matki Elizabeth Bowes-Lyon.

 

Odpis z aktu zgonu Elżbiety IINational Records of Scotland
Odpis z aktu zgonu Elżbiety II

BBC ujawniło, jaki komunikat otrzymało po śmierci Elżbiety II

Informację o śmierci królowej BBC podało o 19:31 naszego czasu, gdy potwierdził to Pałac Buckingham. Oświadczenie królewskiej administracji brzmiało: "Elżbieta II zmarła w spokoju w Balmoral dziś po południu".

 

Elżbieta II panowała w Wielkiej Brytanii w latach 1952-2022. Była najdłużej zasiadającą na tronie kobietą w historii świata, a uwzględniając również mężczyzn, dłużej panował jedynie król Francji Ludwik XIV (1643-1715).

wka / polsatnews.pl / BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie