Ukraina. Rosyjscy żołnierze zgwałcili kobietę w ciąży. Poroniła następnego dnia

Świat
Ukraina. Rosyjscy żołnierze zgwałcili kobietę w ciąży. Poroniła następnego dnia
Andrij Caplijenko/Telegram
Rosyjscy żołnierze zgwałcili kobietę w ciąży

Policja zidentyfikowała dwóch rosyjskich żołnierzy, którzy pobili i zgwałcili kobietę w trzecim miesiącu ciąży. Rinat Hakimianow i Arslan Salihanow w marcu przebywali na kontrolowanych przez Rosję terenach obwodu kijowskiego.

Ukraiński dziennikarz Andrij Caplijenko, powołując się na informacje służb w czwartek powiadomił o dwóch rosyjskich żołnierzach z 90 dywizji pancernej, którzy w marcu przebywali w okupowanej Welykiej Dymerce w obwodzie kijowskim

Ukraina. Rosyjscy żołnierze zgwałcili młodą kobietę

Podczas okupacji Rinat Hakimianow i Arslan Salihanow zauważyli na ulicy młodą kobietę. Rosjanie pobili ją, wybijając jej zęby, po czym zamknęli ją w jednym z budynków i zgwałcili

"Ich ofiara była w trzecim miesiącu ciąży, ale orki ignorowały błagania, by ją oszczędzili i kontynuowali znęcanie się nad nią" - napisał. Jak dodał, kobieta poroniła następnego dnia.  

 

Policja potwierdziła tożsamość żołnierzy i wszczęła postępowanie karne. "Tak czy inaczej, pewnego dnia odpowiedzą przez ukraińskim wymiarem sprawiedliwości" - napisał Caplijenko. 

 

Niedawno policja obwodu kijowskiego informowała, że w pobliżu dawnych pozycji rosyjskich w obwodzie kijowskim znaleziono ciało cywila, który przed śmiercią był poddawany torturom. "Ręce zabitego były związane sznurkiem zapiętym żelaznym karabińczykiem od liny holowniczej. Był on owinięty także wokół szyi cywila" - powiadomiono w mediach społecznościowych. 

anw/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie