Opolskie: Autobus z dziećmi zderzył się z ciężarówką na A4

Polska
Opolskie: Autobus z dziećmi zderzył się z ciężarówką na A4
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
Wypadek na A4

Na autostradzie A4 między węzłami Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie doszło do zderzenia autobusu, przewożącego dzieci z ciężarówką. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Katowic. Jak powiadomił Polsat News pod. Tomasz Kukułka z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu, nie ma poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło w czwartek na opolskim odcinku autostrady A4. W okolicy remontowanego odcinka autostrady A4 między węzłami Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie doszło do kolizji ciężarówki z autobusem.

 

Wypadek na A4. Autobus z dziećmi uderzył w ciężarówkę

- Do zdarzenia doszło dokładnie na 277 km autostrady w kierunku Katowic. Około godz. 9:20 kierujący ciężarowym samochodem marki Scania w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył autobusu, przewożącego młodzież szkolną w wieku 13-14 lat - przekazał Polsat News pod. Tomasz Kukułka z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu. 


- W czasie wypadku w autobusie znajdowały się 54 osoby: 6 osób dorosłych i 48 uczniów. Na szczęście tym osobom nic poważnego się nie stało, wszystkie dzieci są całe i zdrowe - dodał. 

 

Jak przekazał pod. Kukułka, kierowcy byli trzeźwi. - W tym przypadku zawinił czynnik ludzki, czyli nieuwaga, niezachowanie bezpiecznej odległości - powiedział.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek miejscowości Nowa Gadka. Nie żyje trzylatek przygnieciony przez bramę

 

Podczas zdarzenia doszło do uszkodzenia obu pojazdów. Kierowcy muszą się teraz liczyć z utrudnieniami w ruchu. Obecnie korek w stronę Katowic ma około 5 km długości. Pod. Tomasz Kukułka zaapelował do kierowców o korzystanie z objazdów.

 

 

zdr/anw/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie