Zderzenie autobusu z ciężarówką. Jechało nim 27 dzieci

Polska
Zderzenie autobusu z ciężarówką. Jechało nim 27 dzieci
Straż Pożarna w Chełmie
Autobusem jechało 27 dzieci

Do wypadku autobusu przewożącego dzieci doszło w powiecie chełmskim, na trasie DK12 - poinformowała na Twitterze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Ponad 20 osób trafiło do szpitala.

Pojazdy zderzyły się w miejscowości Stołpie, na wysokości stacji paliw.

 

Do 22 wzrosła liczba osób, które zostały przewiezione do szpitala po zderzeniu ciężarówki z autobusem szkolnym przewożącym uczniów szkoły średniej. Ciężkie obrażenia odniósł kierowca jednego z pojazdów.

 

- Dziś około godz. 6:30 na drodze krajowej nr 12 doszło do zdarzenia drogowego, w którym autobus wiozący dzieci na wycieczkę szkolną najechał na tył ciągnika siodłowego z naczepą. W autobusie znajdowało się 27 dzieci plus dwoje opiekunów i kierowca - mówił w rozmowie z Polsat News Chudoba.

 

Wypadek autobusu z dziećmi. Kierowca autobusu zabrany śmigłowcem

Według ustaleń pracujących na miejscu służb, TIR skręcał w lewo, najprawdopodobniej przepuszczając pojazd z przeciwka. W momencie, gdy ciężarówka stała na jezdni, na jej tył najechał autobus.

 

Najciężej został ranny kierowca autobusu, którego przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala. 

 

Kierowcy zostali zbadani na obecność alkoholu w organizmie - obaj byli trzeźwi.

 

 

Dzieci doznały niewielkich obrażeń, natomiast kierowca autokaru ma złamania z przemieszczeniem w okolicach miednicy i nogi. Mężczyzna musiał być wyciągany z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych przez strażaków.

 

W akcji brało udział 11 zespołów ratownictwa medycznego, jeden LPR, sześć zastępów PSP, jeden OSP, na miejscu obecny był również zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z Lublina.

 

Obecnie droga jest zablokowana. Wprowadzono objazd. Ruch odbywa się wahadłowo przez położoną w pobliżu stację paliw. Drogowcy szacują czas trwania utrudnień do godz. 11.

 

Autobus wiozący dzieci wjechał w tył ciężarówkiStraż Pożarna w Chełmie
Autobus wiozący dzieci wjechał w tył ciężarówki
Autobus wiozący dzieci wjechał w tył ciężarówkiStraż Pożarna w Chełmie
Autobus wiozący dzieci wjechał w tył ciężarówki
map/Polsat News/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie